10 років навчального закладу. Багато це чи мало? Думки і коментарі

13 вересня 2009 року урочисто відзначено 10-у річницю з часу створення Радивилівського загальноосвітнього ліцею. Розпочалися заходи оглядовою екскурсією навчальним закладом, ознайомленням гостей з його історією. Затим святкова процесія учнів, учителів і гостей вирушила до районного будинку культури. Торжество відкрила пісня «Ліцейний вальс» у виконанні вчителя Я.Ратинського і заступника директора В.Колесника. З вітаннями з нагоди свята звернулися народний депутат України М.Шершун, депутат обласної ради В.Ткачук, голова райдержадміністрації І.Полетко, заступник голови районної ради М.Петрушок, міський голова М.Карапетян, начальник райвідділу освіти Р. Войцеховський, голова батьківської піклувальної ради Л.Радько, священик Т.Сухожак, рівненська поетеса М.Яковчук, представники облуправління освіти, обласної асоціації директорів загальноосвітніх навчальних закладів, науковці вузів, із якими співпрацює ліцей.

За успіхи в навчально-виховній роботі М.Шершун вручив іменні годинники від Голови Верховної Ради України В.Литвина. Грамотами обласної ради, облуправління і райвідділу освіти відзначено велику групу вчителів. Звучали пісні у виконанні учнів та педагогів. Виступила й команда КВК Рівненського економіко-гуманітарного університету.

Про навчальний заклад нового типу кореспондентові газети «Прапор перемоги»  (Радивилів)  розповіли його працівники:

Д.Денисюк, заступник директора:

– Приміщення повністю відремонтовано і реконструйовано завдяки великій копіткій праці всього колективу. Навчальний процес забезпечують 29 вчителів, з них: 4 вчителів-методистів і стыльки ж старших вчителів, 10 спеціалістів вищої категорії. Учні вивчають поряд з англійською – французьку, російську та польську мови. Обладнаний найсучасніший кабінет фізики, в якому, крім комп’ютерів, є мультимедійна дошка, різнопрограмові засоби навчання. Для лабораторних та практичних занять є всі необхідні демонстраційні матеріали та прилади. В кожному навчальному кабінеті є комп’ютер, що дає змогу використовувати на уроках мультимедійні форми роботи. Маємо музей історії ліцею. Щороку проводяться учнівські науково-практичні конференції. Ліцей підтримує стосунки з навчальними закладами Рівненщини, Львівщини, Одещини, а також Польщі. Літературна студія щорічно випускає поетичні збірки. Працюють також театральна та хореографічна студії, гуртки вокального співу, „Козацький гарт”, „Інтернет-клуб”. Маємо своє телебачення. Щорічно проводиться конкурс „Міс Перлина ліцею”. Традиційними стали такі свята, як посвята в ліцеїсти, день народження ліцею, день мецената, творчі вечори, дводенні туристичні зльоти.

За результатами щорічного рейтингу учням, які досягли найвищих показників у навчанні, олімпіадах, конкурсах, вручається премія від мецената В.О.Варфалюка.

Л.Почаєвець, практичний психолог:

– Дорогі гості – так називають бажаних людей. Саме таким гостем був у нас в ліцеї не так давно народний депутат України М.Шершун. Він поділився з учнями і вчителями думками про значення освіти і науки у розвитку держави, про політичну та економічну ситуацію. А ще – подарував навчальному закладові комп’ютер. На тій пам’ятній зустрічі побували й голова райдержадміністрації І.Полетко, депутат райради П.Ковальчук. І такого роду зустрічі у нас відбуваються часто. Під час цьогорічного ушанування пам’яті героїв Берестецької битви 1651 року в Пляшевій голова Верховної Ради України В.Литвин вручив партквитки представникам нашого педколективу, а також сертифікат на 12 тис. грн. (на пошиття українського національного вбрання) навчальному закладові.

Д.Денисюк, заступник директора з навчально-виховної роботи:

– У ліцеї ми щоденно відкриваємо душі дітей, які повірили нам і пішли за нами, щоб прямувати світлою дорогою до вершин духу, а не блукати манівцями. Педагогіка спілкування, педагогіка співробітництва, педагогіка співтворчості завжди є в житті нашого закладу. Його характерна ознака – надійність, налагодженість навчального механізму, увага до кожної дитини, її особливостей, союз із батьками. Нашим вчителям характерні добра душа, чуйне серце, любов до дітей.

Г.Горопаха, заступник директора з науково-методичної роботи:

– Наш заклад працює у режимі розвитку, тому інноваційна діяльність для нас – необхідна умова. А це значить запроваджуються інтерактивні, інформаційні, проектні технології; технології особистісно орієнтованого навчання. На належному рівні організована видавнича діяльність педагогів. Кожен має свої методичні напрацювання. Заслуговує на увагу робота з обдарованими дітьми. Цьому слугує Рівненська Мала академія наук. Науково-дослідницькі роботи, які виконують нашу учні вже впродовж багатьох років, – прилучення до самостійного пошуку і відкриттів. В.Мирончук, заступник директора з виховної роботи: – Важливою складовою навчально-виховного процесу вважаємо роботу з батьками. У нас є багато традиційних свят, які неможливо уявити без участі батьківської громадськості. Батьки – й меценати закладу. Одна із складових частин виховної системи – учнівське самоврядування, яке очолює президент ліцею. Самі ліцеїсти здійснюють управління справами свого колективу. Співдружність у виховному процесі, довіра педколективу учням дає високий ефект. Свідчення цього – виховні заходи, які готують самі вихованці (День учителя, Андріївські вечорниці, новорічні дійства, 8 Березня, День Валентина та ін.).

Особлива увага приділяється роботі з обдарованими дітьми – через мережу гуртків, студій. У вихованні милосердя і поваги до одиноких громадян допомагає волонтерський рух, яким охоплені всі ліцеїсти. З захопленням про свій навчальний заклад відгукуються і його випускники та нинішні учні. Ось лише кілька міркувань.

В.Ліштван, випускниця 2007 року:

– Як для мене, так і для моїх однокласників ліцей залишив чимало спогадів. Звісно, хороших, адже там чудовий вчительський колектив, який спонукає навчатись – і не лише предметів за програмою, а й самого життя. Вчителі завжди знаходили підхід, завжди допомагали. Ліцей завжди був для мене однією дружною сім’єю.

С.Тарасюк, учень:

– Я вже одинадцятикласник. Ліцей подарував багато незабутніх вражень. Непомітно ми стали дорослими. Тут нам допомагають самовиразитись та сформувати в собі кращі риси характеру. Коридори, класи, актовий зал, навіть наша затишна їдальня стали для нас настільки рідними, що при думці про закінчення ліцею стає сумно, адже за час навчання ми подружилися.

К.Пізюр, учениця 9 класу:

– Нові вчителі…Нові друзі… Легке хвилювання… З цього розпочалися мої дні в ліцеї. Звичайно, що я, як і мої однокласники, хвилювалася при переході в новий навчальний заклад. Та вже з вересня ми відчули себе невіддільними частинками великого цілого – ліцейної родини. Посвята в ліцеїсти, квіти, привітання, усміхнені обличчя вчителів і якийсь уже рідний мені гамір. Виникло непереборне бажання, щоб усі мною пишалися, бо я не просто учениця школи, я – ліцеїстка. Минув рік навчання, всі тривоги і переживання залишилися позаду. Влітку я зрозуміла, що мені так не вистачає моїх друзів-однокласникІв, сумую за ліцейним життям і хочу швидше повернутися на навчання. Цим я завдячую своєму навчальному закладові, своїм вчителям.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.