100-річчю від дня народження історика присвячено

«Археологія – моє життя» – виставка під такою назвою відкрита сьогодні в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Її присвячено 100-річчю від дня народження відомого українського історика, археолога Ігоря Кириловича Свєшнікова.

kozacki4

c.Пляшева, біля експонатів заповідника.

Народився дослідник у Києві, але дитячі роки провів у Хотині Радивилівського району, жив і в Радивилові, а в юнацькі навчався у гімназії в місті Дубно. Світове визнання вченому принесли 20-річні дослідження на полі Берестецької битви 1651 року біля сіл Острів і Пляшева Радивилівського району, які дали матеріал для монографії «Битва під Берестечком» (1992). Поле Берестецької битви». Сенсаційні знахідки послужили основою експозиції музею «Козацькі могили», знаного нині як Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», а також окремої меморіальної зали в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

На виставці — численні фотографії, оригінальні малюнки, виконані Ігорем Кириловичем під час розкопок, а також знайдені ним артефакти періоду первісної доби і козацьких часів.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.