Після падіння з сьомого поверху

Коли в нас усе добре, цього не цінуєш. Ми починаємо це розуміти лише тоді, коли в нас у житті все перевертається з ніг на голову – через біду або нещастя з нами чи нашими рідними.

Жахлива подія з молодим спортсменом Вадимом Ладюком трапилася 24 листопада 2012 році. Він тоді був на змаганнях Кубка України з Кіокушин карате. (Примітка: це вид бойового мистецтва, який був створений Масутацу Оямою в Японії на противагу безконтактному карате).

Наступного дня після змагань Вадим випав із 7-го поверху готелю, в якому проживав. Постраждалого відразу ж доставили до реанімаційного відділення Дніпропетровської лікарні з черепно-мозковою травмою, пошкодженнями нижніх кінцівок та нирок. На щастя, хлопець залишився живим після 6-годинної операції. Його чекало тривале лікування та реабілітація, однак одну з нижніх кінцівок усе-таки довелося ампутувати.

Радивилів, інва-спортСильним ударом для Вадима та його рідних став такий немилосердний поворот долі, адже здоровий юнак став людиною з обмеженими можливостями. Потрібно було мати неабияку силу волі, аби продовжити боротися і жити далі, але Вадим не здавався. Йому вдалося повернутися до нормального життя і довести всім, що він нічим не гірший, можливо, й кращий!

Нещодавно на відкритому кубку Рівненської області з пауерліфтингу  Вадим став переможцем у ваговій категорії  до 72 кг  серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору. Він представляв не Радивилів, а  Львівську область.

Вадим – кандидат у майстри спорту з Кіокушин карате, президент спортивного клубу «ТЕНШО» та  інструктор. Він навчає своїх учнів карате і передає власний життєвий досвід.

-Вадиме, ти вже досить довгий час займаєшся карате і досягнув значних висот у цьому виді спорту. Як ти зрозумів, що карате – це твоє?

-Цим видом спорту я почав займатися ще з 7 років.  Мене батьки записали до секції. Перші заняття були важкими, різноманітні вправи давалися складно, були незрозумілі терміни, які звучали японською мовою. Але поступово, крок за кроком, усе ставало зрозумілим. Заняття були досить гармонійними і насиченими. Саме завдяки моєму першому вчителю та інструкторові  з карате  Ігореві Сосновському в мене виникло бажання займатись цим видом спорту, за що я йому дуже вдячний! Кіокушинкай карате – це не лише тренування сили, а й розвиток розуму та духовне зміцнення. Карате – це захист себе і своїх близьких від небезпеки.

-Після важкого навчання та посилених тренувань з карате результати, напевно, не забарились, адже кожна праця має свою винагороду. А ти пам’ятаєш свої перші змагання тасвої досягнення у них?

-Мої перші змагання відбувалися у спортзалі Радивилівської ЗОШ №2, де я посів 3 місце (2000 р.). Докладаючи максимум зусиль, я здобував перемоги на різних рівнях змагань. Неодноразово був призером Чемпіонатів України. У 2009 році в Ужгороді став чемпіоном України і мені присвоїли звання кандидата в майстри спорту (КМС) з Кіошинкай карате.

-Секція карате дала тобі базові знання та вміння з цього виду спорту, які допомогли тобі здобути свої перші перемоги і перший життєвий досвід, однак для професійної діяльності та подальшого розвитку необхідна вища освіта з даного виду спорту. Отож, де ти її здобував?

-Навчався я в Радивилівській ЗОШ №2, закінчив 11 класів. Здобув повну загальну середню освіту в 2010 році. Цього ж року склав ЗНО і вступив до Львівського державного університету фізичної культури (ЛДУФК) на факультет спорту за спеціальністю «Кіокушин карате».

Карате − не єдине захоплення Вадима. Саме хист до малювання допоміг цьому молодому хлопцеві повернутися до звичного життя після жахливої трагедії.

-Вадиме, що тобі допомагає вийти з депресії, розчарованості у майбутньому і дає сили та енергію рухатись далі?

-У важкі моменти найважливішою є підтримка рідних та друзів, тому саме завдяки їй я не відчуваю себе покинутим і страху опинитися віч-на-віч з проблемою. Я важко переживав цей момент, коли все пішло навскіс, перевернуло моє життя з ніг на голову. Під впливом такого потрясіння почав  багато малювати, адже малюю ще зі школи. Відтворюю олівцем на папері неповторні обличчя, романтичні життєві ситуації. Це заняття мене хоч трохи заспокоює і дає крила, щоб летіти у загадковий світ, де немає бід, усі здорові та щасливі.

Для мене найважчим було зрозуміти те, що минулого не повернути назад і  я не стану таким, як був колись. Головне, не втрачати віри в себе і рухатись вперед, бо якщо ти здасися, то ти програв. Потрібно пам’ятати, що у кожного свій шлях, і від того, як ти будеш по ньому крокувати, залежить те, куди ти зможеш дістатися.

Насамперед, потрібно поставити перед собою мету і досягати її. Не бійтеся,творіть своє майбутнє і крок за кроком перетворюйте його з ваших думок та мрій у реальність. Чимало сил потрібно докласти для досягнення своєї мети. Буде багато перешкод, але це не повинно вас лякати, адже саме перешкоди дають зрозуміти, що ви рухаєтеся у правильному напрямку. Головне – це рух і боротьба, здатися буває найлегше. Працювати над собою, досягати своїх мрій та бажань – це результат довгої та нелегкої праці.

-Розкажи докладніше про спортивний клуб з Кіокушинкай карате «Теншо»?

-Хочу, щоб діти жили повноцінним, здоровим життям, були фізично розвинуті та духовно збагачені, вдихали повітря наповні груди та могли заступитися за себе й своїх близьких. Я вчу дітей, щоб усі вміння та навички, які вони здобувають у цьому виді спорту використовувалися лише для збереження власного життя. Спочатку було дуже важко, адже до кожного учня потрібно мати індивідуальний підхід, відчувати, як він це все сприймає. Одному вправа дається легше, а іншому − важче. Сприйняття залежить не лише від тренера, але й від психічного та фізичного розвитку дитини. Я навчаю дітей з 5 років і старших. З меншими трохи важче, бо вони непосидючі, але їхнє тіло швидше починає привикати до навантажень.  Як кожний Сенсей, хочу, щоб мої учні перевершили мене своєю майстерністю.

-Кажуть, нещодавно твої учні вже склали іспити з карате на свої перші пояси. Це правда?

-У січні в Бродах (Львівська область) відбулися західноукраїнський семінар Кіокушин Карате та атестація на пояси учнів під керівництвом Національного представника KWF в Україні. Всі каратисти СК «Теншо» склали іспит успішно.

-Не віриться, що такі маленькі дітки вже здобувають перемоги і складають іспити на пояси в карате. Цікаво, які ж ще є пояси в карате і яка їх відмінність?

-У карате є пояси різних кольорів в залежності від рівнів, які здобуваються поступово. Перший рівень − це всі пояси Кю, наступний − це чорні пояси з різною кількістю смужок (дан). Для здобуття кожного поясу є своя специфічна техніка (кіхон, ідо кіхон, ката) і поєдинки (куміте), а також фізична підготовка. Складаючи іспит на пояси вищого рівня, ти повинен пройти всі пояси, починаючи від першого, і підтвердити свої вміння та професійну підготовку.

В  очах Вадима видно любов до життя, оскільки Бог недаремно кожному із нас дає другий шанс. Просто потрібно вміти його цінувати, берегти і правильно використати. Хлопець стверджує, що потрібно рухатись  до своєї мети, незважаючи ні на що, – і все одно боротись.

У кожного свій шлях, своя боротьба. І найважче – перебороти себе, не втрачаючи віри. Тож бажаємо успіху та подальших досягнень Вадимові Ладюку і його учням. Іван Долюк (Erve.UA).

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.