Ушановують видатного мистецтвознавця

Цьогоріч 90-річчя від дня народження уродженця Дубенщини, Героя України, академіка Української академії мистецтв, мистецтвознавця та почесного громадянина міста Дубно Бориса Григоровича Возницького відзначають на всеукраїнському рівні. Тож пам’ятні заходи відбудуться і на Рівненщині.

Так, сьогодні у Рівному відбулися музейні читання, де звучали спогади про науковця, про його внесок у музейну справу. Захід пройшов у великій виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Борис ВозницькийВшанують Бориса Возницького і на батьківщині відомого науковця – у Дубенському районі: 16 і 18 квітня у Свято-Покровському соборі Дубно та в каплиці Дубенського замку звершаться поминальні богослужіння.

Також 18 квітня у міському будинку дітей та молоді заплановано презентацію кінофільму та художньо-документальної повісті-есе Миколи Пшеничного «Подзвін Золотої Підкови». Тут же упродовж цього дня діятиме виставка робіт учнів та викладачів художнього відділу місцевої школи мистецтв та Дубенського коледжу культури та мистецтв РДГУ до 90-річчя з дня народження Бориса Возницького.

21 квітня заплановано проведення наукової історико-краєзнавчої конференції «Лицар ордену культури», що розпочнеться в палаці Любомирських Дубенського замку, де відбудуться і спецпогашення марки та конверта, присвячених пам’яті Бориса Возницького, та перегляд фрагментів фільму про нього. Під час другого пленарного засідання конференції, що проходитиме на базі Дубенської ЗОШ №1, планується відкриття виставки про життя та творчість науковця, а також перегляд театралізованого дійства «Фрагменти життя Бориса Возницького».

А 22 квітня в Дубенському історико-культурному заповіднику підіб’ють підсумки міського конкурсу творчих проектів-досліджень «Велетень думки і праці», присвячених життю і творчості Б.Возницького.

Для Радивилів.info – з сайту:

http://vse.rv.ua/news/1460706391-na-rivnenshchini-vshanovuyut-borisa-voznickogo.html

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.