14-річна радивилівчанка втекла з дому… до 21-річного приятеля

Проблема втеч з дому як дітей, так і підлітків добре знайома не тільки правоохоронцям, а й педагогам, психіатрам. Досить часто до таких втеч підштовхують прагнення нових яскравих вражень, романтичні уявлення про бродяжництво, іноді навіяні фільмами чи книжками. Але нерідко втікацькі настрої породжує почуття образи на батьків, на вчителів, які нібито «не розуміють», «несправедливо» вчиняють виховні бесіди, або передчасні уявлення підлітків про свою абсолютну дорослість і незалежність від сім’ї.

Мабуть, таким уявленням були продиктовані і вчинки дівчини-підлітка в цій ситуації з потоку новин райвідділу міліції. 3 проханням розшукати 14-річну дитину до правоохоронців звернулася 31-річна жителька Радивилівського району. Повідо­мила, що її дочка втекла з будинку. Мати зізналася, що дівчинка вже вчетверте в цьому році таким чином залишає дім.

Працівники кримінальної міліції у справах дітей відразу взялися за пошуки утікачки. Невдовзі встановили місце її перебування. Забрали додому дівчину з будинку її 21-річного приятеля.

А матір малолітньої притягнуто до адміністративної відповідальності – за частиною 2 статті 184 КУпАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей). Санкція цієї частини передбачає до 68 гривень штрафу.

Нині 14-річна дівчина перебуває у Рівненському реабілітаційному центрі, що в селі Олександрія Рівненського району. Діти тут утримуються строком до дев’яти місяців. А в подальшому направляються – в разі виправлення – додому, за місцем проживання (або ж до школи-інтернату). Про це в газеті «Прапор перемоги» повідомила працівник Радивилівського РВ УМВС Оксана Шуляк.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Сергій сказав:

    У замітці не розкрито ще один момент.
    В окремих випадках (коли фактично вже склалися шлюбні відносини) державні адміністрації районів, виконавчі комітети міських рад можуть у виняткових випадках знижувати шлюбний вік на прохання самих неповнолітніх чи одного з них. Оскільки наше законодавство не встановлює мінімальний шлюбний вік, звідси випливає, що шлюб можна укласти і в 13, 14, 15, 16 років, якщо є певні причини. Так що не все тут так просто: дівчину – в реабілітаційний центр, матері – штраф, і нема проблем…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.