200 кілометрів велосипедного пробігу за день. Радивилівцю це під силу!

Майже кожен із нас уміє їздити на велосипеді. Це – чи не найпопулярніший вид транспорту для жителів нашого містечка Радивилів. Та мало хто з власників велосипеда долає більше десяти кілометрів за день.

Рекордна відстань, яку подолав за один день радивилівець Ігор Левчук, – 200 кілометрів. Оце новина! Вражаюче, чи не так?

А починалося все, як і в більшості велосипедистів, у дитинстві, з триколісного велосипеда.

Як розповідає Ігор, уже в 3 роки він із дворовим товаришем на триколісних велосипедах вирушили у подорож і були знайдені за 400 м від будинку. На тому велосипедні прогулянки для малого Ігоря на довгий час припинилися.

Потім були поїздки у село Дружба Радивилівського району (а це кілометрів з п’ятнадцять в одну сторону), де проживали дідусь і бабуся Ігоря. Деколи допомагати по господарству доводилося їздити двічі на день.

У 10-му класі завзятому вже тоді любителеві велосипеда друзі подарували «горнік». Проти вітчизняного «Україна» новий сталевий друг здавався надкрутим.

Потім був придбаний шосейний велосипед. З Рівного, звідки потрібно було забрати покупку, Ігор приїхав додому вже цим велосипедом. Долати відстань довелося більше 6-ти годин – і можете тільки уявити, як від незвички боліли деякі частини тіла.

Та втома проходить, і у Ігоря Левчука з’явилося бажання не зупинятися у своїх спробах велопрогулянок на великі дистанції.

Поїхати з друзями з Радивилова в Хрінники Млинівського району, в Почаїв , Підгірці, Берестечко велосипедами чи здати екзамен у Кременці , не добираючись маршруткою, – стало звичною справою для хлопця.

Пізніше у Ігоря виникла ідея поїхати велосипедом у Кам’янець-Подільський з рюкзаком і палаткою. Був складений цікавий маршрут (270 км в одну сторону), щоб дорогою побачити ще й визначні місця. Я впевнена, не кожен би наважився вирушити в таку далеку дорогу на самоті, не знаючи, де доведеться ночувати. Нелегкості подорожі додав тоді дощ, який зарядив на другий день поїздки і не вщухав ні на мить, супроводжуючись громом і блискавками вночі. Але такі перешкоди не злякали екстремала. Втомлений, змоклий «до нитки», але задоволений, Ігор Левчук повернувся додому з купою незабутніх вражень від побаченого, від пережитого та від зустрічей з цікавими людьми.

Ще були поїздка до родичів у місто Березне на Рівненщині (відстань понад 170 км Ігор здолав за 10 год.), мандрівка з друзями потягом до Ужгорода, а назад – велосипедами маршрутом Чоп – Мукачеве – Берегове – Виноградів – Хуст – Солотвин: 250 км хлопці проїхали за два дні, відвідуючи дорогою визначні місця того краю.

Не дивно, що коли Ігор Левчук дізнався про всеукраїнський веломарафон, найменша дистанція якого – 100 км з обмеженим часом їх подолання (а саме 10 год.), вирішив спробувати свої сили ще й у такій «авантюрі».

Уже два роки підряд Ігор бере участь у веломарафоні «Львівська сотня» і показує гарні результати. Цьогоріч встановив власний рекорд. Взявши участь уже в марафоні на 200 кілометрів, проїхав дистанцію за 9 год. 30 хв. І серед 109 учасників змагання зайняв почесне 40-е місце.

Тепер без велосипеда І.Левчук не уявляє свого щоденного життя, і прогулянки на 40 км – це звична справа для спортсмена. Слід сказати, що й велосипед тепер у нього – професійний (ціна таких – від 6 тис. гривень).

Оскільки Левчук  – ще й голова Радивилівської громадської організації «Карабінчик», він є ініціатором та організатором проведення велоперегонів «Крос-кантрі», велоднів, велосипедних змагань у пригодницьких перегонах «Радік-рейс». До речі, цього року виборов 1-е місце у подібних велосипедних перегонах, які були організовані однодумцями з Тернополя.

Минулого літа Ігор планував велосипедну подорож усіма крайніми точками України – це відстань у 5 тис км. Навіть подав заявку з маршрутом до книги рекордів України, була зустріч з представниками відповідного комітету, та життя внесло свої корективи – хлопець зайнявся підготовкою до власного весілля і за приємними клопотами вирішив відкласти цю ідею (тепер, зі  зрозумілих причин, на невизначений термін).

До речі, дружина Катя повністю підтримує захоплення чоловіка, оскільки і сама – спортсменка, майстер спорту з хокею на траві (!).

Отож нові перемоги в Ігоря Левчука попереду. А вони обов’язково будуть у такого активного, цілеспрямованого, відважного та наполегливого ентузіаста!


Наталія МЕЛИХ, м.Радивилів.

Ігор Левчук, Радивилів, спортсмен, велосипедист Igor-levchuk-2 Igor-levchuk-3

 

Наталя Мелих

кореспондент

You may also like...

2 коментарі

  1. Квітень 29, 2015

    […] Див.: 200 кілометрів велосипедного пробігу за день. Радивилі… […]

  2. Квітень 29, 2015

    […] Див.: 200 кілометрів велосипедного пробігу за день. Радивилів… […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.