28 жовтня – пам’ятна дата в нашій історії

28 жовтня, в день 72-ї річниці остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників з території України в ході Другої світової війни, пройшли урочистості і в Радивилові – з покладанням вінків до пам’ятників і пам’ятних знаків героям.

На меморіалі Слави, біля братських могил полеглих воїнів, відбувся мітинг з участю керівників району і міста, представників громадськості. Виступили заступник міського голови Радивилова, депутат районної ради Віктор Ісюк, ветерани педагогічної праці, історик Юрій Арламовський, голова міської ветеранської організації Дмитро Воронко і краєзнавець Євген Гудима. Ветерани згадували пережите ними і радивилівцями у воєнні і післявоєнні роки, ділилися думками про уроки історії, про ті важкі випробування, які випали сьогоднішній незалежній України у зв’язку з російською агресією.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих. Відбулося покладання вінків на братські могили.

28-1 28-2 28-3 28-4 28-5 28-6 28-7 28-8

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

 1. Антон сказав:

  Районна рада на своєму сайті написала про це зі словами “Велика Вітчизняна війна”.

  Помилковість такого слововживання пояснив історик (http://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_koli-vzhivayemo-leksiku-minulogo-stavimo-pid-zagrozu-majbutnye/729801):

  “Велика Вітчизняна війна”

  Найвідоміший і найнебезпечніший міф-концепт. Термін “ВВВ 1941–1945” одразу відсікає в людській свідомості два роки нацистсько-радянського союзу від “героїчного подвигу”. Він відправляє в небуття Пакт Молотова–Ріббентропа, поділ Польщі, Катинь, інші випадки радянської експансії. Вся складність Другої світової війни редукується до чорно-білої схеми: “хороший” СРСР за підтримки західних союзників проти абсолютного зла – “фашизму”.

  Хто не з нами – той проти нас. Хто воює із “совєтами”, той – пособник. Усі національні рухи – колабораціоністи і зрадники. Радянський Союз не міг чинити військових злочинів, бо воював за “праве діло” тощо.

  Найогидніше – це використання “ВВВ” нинішньою Росією для легітимації власної політики. “Діди воювали”, “можемо повторити”, Росія – головний борець із “фашизмом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.