6 червня – День журналіста. Вітаємо всіх причетних

Радивилівці, як і всі в Україні, в першу чергу нині налаштовані на воєнну тематику, але не втрачають інтересу і до новин місцевого значення, які досить часто також пов’язані з війною, – про допомогу вимушеним переселенцям із місць бойових дій, про сприяння радивилівців Збройним Силам України.

Популярне нині серед слухачів FM-радіо приймається в Радивилові тільки від радіоредакцій у Львові та Києві, тож дізнатися радивилівські новини можна хіба що з соцмереж або місцевих газет, вряди-годи готують свої випуски новин у Радивилові й працівники Бродівського телебачення.

Роль засобів масової інформації взяли на себе сайти Радивилівської, Крупецької, Козинської територіальних громад, місцевих ЦНАПів, деяких загальноосвітніх навчальних закладів і професійного ліцею, Радивилівського історичного музею, існують сторінки радивилівських організацій і установ у Фейсбуці.

Є і новинні сайти Радивилова, серед яких користується інтересом Інтернет-видання «Радивилів.іпfо». Свого роду засобами масової інформації стали й групи у Фейсбуці – «Радивилів – RаdуvуІiv» (у ній зареєст­ровано понад 10 тис. чоловік), «На межі Волині і Галичини» тощо.

Цілком очевидно, що сьогодні до поширення інформації причетні не тільки журналісти, а й люди інших професій, які займаються підготовкою до тиражування газетних номерів, готують випуски теленовин чи наповнюють актуальними матеріалами сайти, знімають інформаційні відеосюжети для Ютуб. І всі ці люди можуть вважати День журналіста, який відзначається 6 червня, і своїм святом. Адже не раз було сказано: журналістика – не стільки професія, скільки життєве покликання, потяг душі. Як з примусу не станеш письменником, так і без натхнення, без душевного пориву не станеш справжнім журналістом. Своєю працею творці засобів масової інформації роблять вагомий внесок у формування громадської думки, в поширення правдивої інформації в дні війни, коли Росія всіма доступними їй засобами намагається спотворити  правду, оправдати нацистську агресію московського режиму.

У Національній спілці журналістів України на Радивилівщині є не тільки журналісти за дипломом, але й вчителі, бібліотекарі, юристи, культпрацівники.

Серед найбільш досвідчених журналістів і блогерів Радивилівщини – колишній редактор районної газети, автор 5 книг Володимир Ящук, головний редактор літературно-краєзнавчого журналу «Погорина» (Рівне), вчителька Радивилівського ліцею №2, членкиня Національної спілки письменників України Галина Гнатюк, працівниця Радивилівської міськради Наталія Янчин, педагог і поет Василь Ярмусь, колишній завідувач відділу редакції Євген Белей… До творення друкованих видань Радивилова були в різний час і є причетні Володимир Кондик, Володимир Мартинюк, Людмила Антонюк, Мар’яна Мілохіна, Яна Амбражевич, Михайло Казмірук, Анатолій Тимошейко…

Своїми цікавими публікаціями, фоторепортажами в місцевих засобах масової інформації (у тому числі в соцмережах) не раз заявляли про себе Юрій Арламовський, Віра Бохонко, Наталія Андріюк, Іван Барабаш, Ліна Михайлова, Надія Мельник, Тетяна Сірко, Наталія Каючко, Олеся Шикало, Оксана Чупіна та інші.

Цікаво, що радивилівська школа журналістики, заснована на досвіді попередніх поколінь, дозволила багатьом талановитим людям шукати свій шлях в інших регіонах, у виданнях, розрахованих на більшу аудиторію. Серед вихідців із Радивилівщини – Дмитро Чобіт (писав у районку, працюючи в нашій спортшколі, нині – автор багатьох історико-краєзнавчих і публіцистичних книг, член НСПУ), Тарас-Андрій Багнюк (перебував у штаті газети «Урядовий кур’єр», видав книгу публіцистики), Костянтин Андріюк (працював на всеукраїнських телеканалах, здобув відомість як блогер), Степан Родич (очолював Волинську організацію Спілки журналістів), Андрій Мошкун (журналіст у Луцьку), Олександр Курсик (працював у всеукраїнських та обласних виданнях, нині в ЗСУ), Ірина Шинкаренко (Ільченко) (у відрядженні в США)…

До речі, починати з заміток у газету і доростати до власних книг – це досить характерне для творчих, наполегливих людей. Авторами художніх і краєзнавчих книг стали радивилівці Галина Гнатюк, Володимир Ящук, Надія Мельник, Олег Слонецький, Василь Ярмусь, Раїса Хомяк, Наталія Кухарук, Марія Федорович.

Свято – День журналіста було встановлене 25 травня 1994 року Указом Президента України на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з’їзду редакторів газет і журналів. А дата для святкування була вибрана ось чому: саме в цей день у Брюсселі Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів – найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.