6 червня – День журналіста. Зі святом вас, колеги!

Радивилівці черпають потрібну їм інформацію з телебачення, радіопередач, Інтернету, газет. Оскільки популярне нині серед слухачів FM-радіо приймається в Радивилові тільки від радіоредакцій у Львові, Бродах («FM-Галичина», «Радіо Перше», «Броди-FM») та Києві, то дізнатися радивилівські новини можна хіба що з соцмереж або місцевих газет. А ще мають певне значення сайти і сторінки Радивилівської, Крупецької, Козинської громад, деяких загальноосвітніх навчальних закладів і професійного ліцею, Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах у селі Пляшева, сторінки організацій і установ у Фейсбуці.

Є і новинні сайти Радивилова, серед яких користується інтересом Інтернет-видання «Радивилів.іпfо» (зі щоденним переглядом від 500 до 1000 відвідувачів). Свого роду засобами масової інформації стали й групи у «Фейсбуці» – «Радивилів – RаdуvуІiv» (у ній зареєст­ровано понад 9200 чоловік), “На межі Волині і Галичини”, “Радивилів і наш край” тощо.

Отож-бо сьогодні до поширення інформації причетні не тільки журналісти, а й люди інших професій, які займаються підготовкою до тиражування газетних номерів, готують випуски радіо чи наповнюють актуальними матеріалами сайти, знімають інформаційні відеосюжети для Ютуб та соцмереж. І всі ці люди можуть вважати День журналіста, який відзначається 6 червня, і своїм святом. Адже не раз було сказано: журналістика – не стільки професія, скільки життєве покликання, потяг душі. Як із примусу не станеш письменником, так і без натхнення, без душевного пориву не станеш справжнім журналістом. Своєю працею творці засобів масової інформації роблять вагомий внесок у формування громадської думки.

У Національній спілці журналістів України є не тільки журналісти за дипломом, але й вчителі, бібліотекарі, юристи, культпрацівники.

Серед найбільш досвідчених журналістів і блогерів Радивилівщини – колишній редактор районної державної газети, автор книг, член НСЖУ Володимир Ящук, головний редактор літературно-краєзнавчого журналу «Погорина» (Рівне), вчителька Радивилівського ліцею №2, член Національної спілки письменників України Галина Гнатюк, працівниця Радивилівської міськради Наталія Янчин, педагог і поет Василь Ярмусь, колишній голова райради Володимир Кондик, член Національної спілки журналістів України Анатолій Тимошейко, колишній завідувач відділу редакції Євген Белей, християнський публіцист Олег Слонецький…

Своїми цікавими публікаціями, фоторепортажами в місцевих засобах масової інформації (у тому числі в соцмережах) не раз заявляли про себе Юрій Арламовський, Віра Бохонко, Наталія Андріюк, Іван Барабаш, Ліна Михайлова, Олексій Кухарук, Надія Мельник, Наталія Петручек, Тетяна Сірко, Антон Водяний, Юрій Іваськевич, Яна Гуска, Ігор Левчук, Володимир Гуща, Світлана Скруха, Людмила Антонюк та інші.

Цікаво, що радивилівська школа журналістики, заснована на досвіді попередніх поколінь, дозволила багатьом талановитим людям шукати свій шлях в інших регіонах, у виданнях, розрахованих на більшу аудиторію. Серед вихідців із Радивилівщини – Дмитро Чобіт (писав у районку, працюючи в радивилівській спортшколі, нині – автор багатьох історико-краєзнавчих і публіцистичних книг, член НСПУ), Ангеліна Оборіна (стала громадським діячем у Львові, випустила декілька збірок поезій), Тарас-Андрій Багнюк (працював у київській газеті «Урядовий кур’єр», видав книгу публіцистики), Костянтин Андріюк (київський блогер, журналіст), Степан Родич (очолював Волинську організацію Спілки журналістів), Олександр Курсик (директор телерадіокомпанії “Ритм”, Рівне), Андрій Мошкун (спортивний журналіст у Луцьку), Ірина Шинкаренко (Ільченко) (нині як представниця України працює в США)…

До речі, починати з заміток у газету і доростати до власних книг – це досить характерне для творчих, наполегливих людей. Авторами художніх і краєзнавчих книг стали радивилівці Галина Гнатюк, Володимир Ящук, Василь Ярмусь, Надія Мельник, Раїса Хомяк, Наталія Кухарук, Марія Федорович, Світлана Скруха, Георгій Лотоцький, Олег Слонецький, Дмитро Таргонський.

Свято – День журналіста було встановлене 25 травня 1994 року Указом Президента України на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з’їзду редакторів газет і журналів. А дата для святкування була вибрана ось чому: саме в цей день у Брюсселі Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів – найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.