60 років прожили разом Михайло Карпович і Марія Яківна Горлачі (Радивилів)

Радивилівські вчителі Михайло Карпович і Марія Яківна Горлачі у серпні 2009 року відзначили 60-річчя свого шлюбу. Неспроста в народі цю подію називають діамантовим весіллям, прирівнюючи до дорогоцінних коштовностей.

 

А познайомилися вони, працюючи в Срібненській семирічці. Марія Яківна, 1925 року народження, приїхала в район у 1948-му, після закінчення біохімічного факультету Полтавського педінституту – в числі 16 направлених сюди випускників. А Михайло Карпович, 1921 р.н., колишній фронтовик, учасник бойових дій недавньої війни, вже працював у районі – з 1946 року, навчав дітей математики. Спочатку в Лев’ятинській початковій школі, затим у Рудня-Почаївській семирічній. А з 1948-го – в Срібненській.
Одружилися Михайло і Марія 12 серпня 1949 року. З того ж року стали працювати в Червоноармійській середній школі, згодом це – СШ №1, яка діяла в приміщенні колишньої польської школи (нині тут Радивилівський загальноосвітній ліцей).
Усе життя присвятили педагогіці, здобули визнання учнів та їхніх батьків, а також колег. У Марії Яківни педстаж складає 38 років, у Михайла Карповича – близько 50. Михайло Карпович Горлач у 1970 році був удостоєний почесного звання ‘Заслужений учитель України’.
Допитливості, наполегливості в навчанні привчали і свої дітей. Дочка Людмила на відмінно закінчила школу і з відзнакою – Український поліграфічний інститут, працювала в науково-дослідному інституті, у 1990 році була в числі організаторів поліграфічного підприємства, де працює менеджером. Її чоловік, Георгій Андрійович Шинкаренко, теж з Радивилова, – нині доктор фізико-математичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри інформаційних систем. У них двоє синів. Олександр і Артем закінчили з відзнакою факультет прикладної математики та інформатики цього ж університету і аспірантуру при ньому. Олександр нині бізнесмен, Артем працює в фірмі, яка виконує замовлення зарубіжних підприємців. По роботі виїздив у Данію, Швецію, Австрію.
Син Горлачів Віталій теж закінчив школу з золотою медаллю, а Львівський університет імені Івана Франка – з червоним дипломом. Кандидат фізико-математичних наук, доцент, викладач цього університету, автор підручників для студентів. Його дружина Наталія, кандидат економічних наук, очолює Фонд держмайна Львівщини. У них дві дочки. Ольга закінчила факультет міжнародних відносин університету і знайшла роботу в фірмі мобільних телефонів. Мар’яна після факультету іноземних мов (червоний диплом) поступила в аспірантуру і в майбутньому бачить себе викладачем вузу.
У Михайла Карповича і Марії Яківни є вже й правнуки. У Олександра Шинкаренка і його дружини Наталії, яка, маючи вищу освіту, стала фотохудожником, росте дочка Анастасія (9 років). А в Артема Шинкаренка і його дружини Інни, теж фотохудожниці з вищою освітою, двоє дітей: Даринка, яка цього року піде в перший клас, і трирічна Соломійка. Всі вони живуть у Львові.
Ось таке глибоке коріння пустив шанований рід Горлачів. Михайло Карпович і Марія Яківна, незважаючи на поважний вік і тягар прожитих літ, не втрачають життєвого оптимізму, багато сил віддають домашньому господарству, займаються землеробством, а ще, звісно, охоче приймають дорогих гостей – дітей, внуків і правнуків, а вони сюди, в Радивилів, на вулицю О.Невського, навідуються доволі часто.

Володимир ЯЩУК.

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.