800 тисяч – на реконструкцію пам’ятки архітектури

 

Хто бував у селищі Підкамінь Бродівського району, той знає: поряд із величезним каменем, що підноситься над горою, привертає увагу на сусідньому пагорбі стровинний монастир, який у минулі віки був домініканським римо-католицьким кляштором Успіня Пресвятої Богородиці, Хреста Господнього, Апостолів Петра і Павла та всіх Святих. Нині тут діє монастир Походження дерева хреста Господнього (УГКЦ).

Ця пам’ятка архітектури сильно постраждала в роки світових воєн, отож тепер потребує реставрації. І реставраційні роботи собору йдуть з 2009 року. Як результат, було ліквідувано аварійний стан вежі дзвіниці, повністю перекрито дах. Але тепер є змога пришвидшити роботи, адже наприкінці квітня на сесії Львівської обласної ради депутати затвердили зміни до  програми “Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки”, розробленої департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації. А в цьому документі передбачено виділити на реконструкцію пам’ятки в Підкамені 800 тисяч гривень.

“Ці кошти скерують на реставраційні роботи на пам’ятці національного значення – домініканському монастирі в селищі Підкамінь Бродівського району, – розповіла в.о. директора департаменту Оксана Ткачук, – зокрема, на реставрацію фасадів дзвіниці, відновлення декоративних елементів, карнизів”.

Підкамінь Бродівського району, монастир

Фото Володимира Ящука, кореспондента Радивилів.info.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. axab сказав:

    Так само може зробити кожна громада, якщо скористається безкоштовною покроковою інструкцією як впровадити такий проект за моделлю DESPRO (udl.despro.org.ua):

    https://www.youtube.com/watch?v=8KaGJAZn2x0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.