А крутому радивилівському мотогонщику – лише 8 років

Назар Парніцький, радивилівський учень другого класу, з першого погляду нічим не відрізняється від своїх однокласників. Він так само, як усі діти його віку, любить грати у футбол, складати конструктор, забавлятися іграшками. Характер у хлопця спокійний. Назар – слухняний син та старанний учень. Особливим Назара робить його захоплення – мотоспорт. Уперше тато посадив його на мотоцикл у два з половиною роки, а в 3 – він уже доволі непогано з ним вправлявся. У чотири роки Назар взяв участь у перших своїх змаганнях з мотокросу – спочатку в обласних, а згодом – у всеукраїнських.

«Спочатку нас не допускали до змагань, мовляв, він надто малий, – каже батько Назара – Петро. – Але ми підготували купу документів, написали згоду батьків, взяли довідки лікарів, усі документи завіряли в нотаріуса. Таким чином нам вдалося виступити на змаганнях, де в підсумку показали непоганий результат».

Зараз участь у гонках стала невід’ємною складовою життя і хлопця, і його батька Петра Парніцького, оскільки саме батько тренує сина.

Назарчик (так упродовж усього інтерв’ю називав сина Петро) за 4 роки участі в різних категоріях змагань виграв 30 кубків і близько 50 медалей. Найбільше малий спортсмен гордиться великими кубками – висотою в половину його зросту. Для участі в змаганнях татові і сину доводиться добиратися в усі куточки України, оскільки етапи чемпіонату та кубку проходять у різних містах. З найбільшою гордістю Петро розповідає про цьогорічний молодіжний чемпіонат України з мотокросу та кантрі-кросу, який проходив у різних містах України в 4 етапи. Наприклад, на трасі кантрі-кросу учасникам необхідно було мати неабияку витривалість, адже доводиться долати важкий відрізок траси впродовж 20-30 хв. На одному з етапів цього змагання Назар виступав у двох вікових категоріях – 5 – 9 та 10 – 12 років (хоча йому лише 8). Виступаючи у дорослішій віковій категорії, після падіння на старті Назару в напруженій боротьбі вдалося наздогнати суперників і вибороти почесне друге місце. Його здібності, бойовий характер та жагу до перемоги оцінив один із спонсорів змагання і подарував Назару мотоцикл вищого класу та повний комплект спорядження. Нагороди радивилівському спортсмену вручав міністр молоді та спорту Дмитро Булатов.

Часто за свої перемоги Назар отримує і грошові винагороди, тому мав змогу купити собі за власні кошти мобільний комп’ютер – планшет, чим дуже гордиться.

Часті тренування та виступи в змаганнях не позначаються на успішності хлопця в Радивилівській НВК «Школа №2 – ліцей» імені Павла Стрижака. Він жодного разу не залишив не виконаним домашнє завдання, має гарні оцінки, бере участь у предметних олімпіадах.

Мотоспорт – не єдине захоплення цього малого здібного хлопця. Він любить малювати, складати конструктор і пазли. Йому не відоме поняття «зіркової хвороби», він не вважає себе кращим за інших.

Було цікаво запитати батька, чи були моменти в хлопця, коли той казав : «Усе. Набридло. Не хочу. Не буду». Виявляється, що такі моменти (мабуть, як і в кожної людини) були неодноразово. Але, як каже батько, відчувши адреналін одного разу, ти хочеш відчувати його знову та знову. Зрозуміло, що успішним виступам на змаганнях передують чи не щоденні виснажливі тренування з фізичної підготовки та відточування водійської майстерності з батьком, а інколи з професійним тренером у Львові чи Тернополі.

Хотілося б, звичайно, – зізнається Петро – найняти професійного тренера, але його послуги на місяць коштують приблизно 5 тисяч гривень – потягнути фінансово такі витрати сім’я не в змозі. Заняття з мотоспорту – не з дешевих, Петро вже вклав чималі гроші в захоплення сина. Для прикладу він навів ціни на спорядження: наколінники – 200 – 300 євро; мотоботи – 200 євро; форма – 150 доларів; шлем – 300 євро; нашийник  – 100 євро; мотоцикл – 3,5 тисячі євро. І так далі.

Це не враховуючи того, що на всі змагання Петро та Назар Парніцькі з Радивилова добираються власним коштом. «Правда, світ не без добрих людей, – каже Петро. – Завжди знаходяться люди, які готові допомогти як фінансово, так і матеріально. Така допомога – дуже важлива для нас, оскільки забезпечення запчастинами та пальним потребує теж чималих коштів».

Менший син Вітя теж має хист до мотоспорту, брав участь у змаганнях, але підтримувати захоплення двох синів на високому рівні можливості немає.

Цими вихідними Назар із батьком їдуть у Київ, де відбудеться фінал Кубка України, хлопець як переможець етапів кубка західного регіону має високі шанси на перемогу в фіналі. Тому тримаємо за нього кулаки і бажаємо вдалих заїздів та нових перемог!

Наталія МЕЛИХ.

Парніцкий Назар, мотоспорт

Парніцкий Назар, мотоспорт

Парніцкий Назар, мотоспорт

Парніцкий Назар, мотоспорт

Парніцкий Назар, мотоспорт

Парніцкий Назар, мотоспорт

Парніцкий Назар, мотоспорт

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Софія сказав:

    Я його однокласниця минула бо тепер я живу в Херсоні а жила в Радивилові там моя бабуся і тато

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.