А в нас – лише «чорні археологи»

Під час розкопок в околиці Бродів студенти-археологи історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка віднайшли стародавню римську монету середини ІІ сторіччя нашої ери.

Як зазначив керівник археологічної експедиції доцент Ярослав Онищук, на знайденій монеті зображена Фаустіна Старша – дружина римського імператора Антоніна Пія.

За словами науковця, такі монети не рідкість, але для історичної науки ця знахідка є цінною тим, що її поява в околицях Бродів свідчить про торговельні контакти місцевих племен (а в той час тут були готи) з Римською імперією.

Окрім згаданої монети, розповідає Михайло Шишка, археологи також знайшли керамічні уламки періоду бронзи – городоцько-здовбицької культури. Серед інших віднайдених артефактів особливої уваги заслуговують дві фібули періоду вельбарської культури, залізна метальна сокирка часів Київської Русі, металевий ніж, уламки наконечників тощо.

Археологічні розкопки біля Бродів. Фото М.Шишки.

Археологічні розкопки біля Бродів. Фото Михайла Шишки.

Щодо відкритих об’єктів, то під Бродами студенти-археологи розкопали залишки наземної споруди, в якій, за словами Ярослава Онищука, був ткацький верстат вертикальної конструкції. Саме про це свідчать знайдені округлої форми керамічні тягарці, які використовувалися для відтягування вертикальних волокон під час ткання полотна. Час існування цієї споруди археологи датують закінченням ІІІ-го початком ІV-го сторіччя нашої ери.

Розкопки в урочищі Заставки в околиці міста Броди виконують студенти 1-3 курсів історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка в рамках проходження навчальної археологічної практики, інформує газета “Експрес» з посиланням на «Львівські новини».

А в Радивилів, на жаль, археологічні експедиції не навідуються, тут, озброївшись металошукачами, розкопки ведуть лише так звані «чорні археологи», яких предмети старовини цікавлять винятково як засіб наживи.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.