Адмінподіл: Бродівського району не буде
Нещодавно у Львівській ОДА відбулося обговорення нового перспективного адміністративного поділу Львівщини. Експерти Інституту регіонального розвитку та Центру політико-правових реформ розробили модель, яка передбачає лише 7 районів замість існуючих 20-ти. Такі зміни мають стати наступним етапом адміністративно-територіально реформи після створення ОТГ.
Про це повідомляє портал новин ZAXID.NET
Пропозиція щодо створення семи районів на Львівщині наразі обговорюється та буде зазнавати змін, однак зменшення кількості районів невідворотнє. І це стосується не лише Львівщини. Про те, що в Україні має залишитись 100 районів замість 490, в кінці 2018 року заявляв прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Згідно із новим адміністративним поділом, в області має з’явитися Львівський район – до нього увійдуть місто Львів, весь Пустомитівський район, частина Жовківського району (Дублянська, Жовківська та Куликівська ОТГ), а також частина Кам’янка-Бузького району (Жовтанецька і Новояворичівська ОТГ).
Решта районів пропонують розділити таким чином:
Стрийський район: міста Стрий, Новий Розділ, Моршин, Сколівський, Стрийський, Миколаївський та майже увесь Жидачівський район (крім Ходорівської ОТГ).
Золочівський район: Золочівський, Бродівський, Перемишлянський, Буський район та частина Жидачівського району (Ходорівська ОТГ).
Самбірський район: Самбірський (крім Рудківської ОТГ), Старосамбірський та Турківський, місто Самбір.
Червоноградський район: місто Червоноград, Сокальський, Радехівський, частина Кам’янка-Бузького (крім Жовтанецької і Новояворичівсьої ОТГ) та частина Жовківського (крім Дублянської, Жовківської та Куликівської ОТГ) районів.
Новояворівський район: Яворівський, Городоцький, Мостиський райони та частина Самбірського району (Рудківська ОТГ).
Дрогобицький район: міста Дрогобич, Борислав і Трускавець, Дрогобицький район.
Новий поділ на райони почнуть впроваджувати не раніше, ніж об’єднаються усі територіальні громади. Період добровільного об’єднання, нагадаємо, спливає в кінці 2019 року. Після цього Верховна Рада мала би прийняти відповідний закон стосовно наступного етапу реформи – ліквідації старих і створення нових районів. Сьогодні неможливо передбачити, скільки часу може зайняти реформування і який остаточний поділ Львівщини затвердять на державному рівні.
Примітка. На Рівненщині теж є плани щодо створення об’єднаного Дубенського району, до якого увійде й нинішній Радивилівський.