Агітаційні намети в Радивилові своє відслужили. 26 жовтня – вибори

Агітаційні передвиборчі намети в центрі Радивилова своє відслужили. Роздані газети і плакати, напевно, допомогли декому остаточно визначитися у своєму виборі. Втім, чув, як одна жінка бідкалася: «Добре, що стільки паперу роздають безплатно, але жаль, що забруднений він друкарською фарбою». Такого роду газетно-плакатну активність у Радивилові проявили далеко не всі місцеві організації політичних партій, – напевно зважаючи на відомі з попередніх виборів регіональні електоральні пріоритети. Навіщо тратитися ще й у невеликому районі, якщо його виборці мало що вирішують у масштабах України?Намети_Радивилів Намети_Радивилів2Але не тратилися й деякі кандидати в народні депутати по нашому мажоритарному виборчому округу №154. Із 17 зареєстрованих тут кандидатів лише троє-четверо зважили за потрібне вести наметове «просвітництво». Декількох, кажуть, можна було побачити вживу на прибазарній вулиці в Радивилові. Я особисто мав нагоду лицезріти і слухати тут  Павла Гріннена. Його фрази, що їх нині де завгодно наслухаєшся, ніякого враження на мене не справили. Двох кандидатів радивилівці знають як своїх земляків – це міліцейський полковник Петро Луцюк і юрист Олег Ляшко, який у недалекому минулому, до зміни свого прізвища на однакове з прізвищем відомого політика, був знаний нам як голова Радивилівської райдержадміністрації Олег Бернацький. Звичайно, з багатьма виборцями особисто знайомий нинішній народний депутат України від нашого виборчого округу Валентин Королюк. За одного з кандидатів приїздив агітувати в Радивилів колишній місцевий вчитель, а нині викладач університету, кандидат філологічних наук Дмитро Кравець. Таке ось «коло знайомств». Однак за великим рахунком це не так і важливо, адже в нашому окрузі – ще й виборці Дубна, Дубенського, Млинівського, Демидівського і Здолбунівського районів, а в них були свої зустрічі з кандидатами і визначилося своє коло політично-особистісних симпатій.

Пригадується, на попередніх виборах народних депутатів України в нашому окрузі змагалися досвідчені керівники і впливові підприємці Данило Корилкевич і Сергій Костючко, тож багато хто зробив ставку на їх перемогу, однак виборці віддали перевагу тоді ще мало кому відомому кандидатові Королюку. Тож і тепер навряд чи хтось візьме на себе сміливість прогнозувати чиюсь перемогу?

Що стосується партійних пріоритетів, то вони цілком прогнозовані: виборці Радивилівського району віддадуть перевагу таким політичним силам, як «Блок Петра Порошенка», ВО “Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка, «Народний фронт», «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), ВО «Свобода» та іншим. І такі пріоритети загалом вкладаються у канву загальноукраїнських настроїв. Різні соціологічні опитування напередодні виборів засвідчують, що до Верховної Ради України пройдуть 6 партій – за даними Центру соціологічних досліджень “Софія” і Українського інституту соціологічних досліджень ім. Олександра Яременка, це – “Блок Петра Порошенка”, “Радикальна партія”, “Народний фронт”, “Опозиційний блок”, об’єднання “Самопоміч” і “Батьківщина”. Близькою до прохідного бар’єра залишається “Громадянська позиція». Майже всі опитування різних соціологів показують, що не потраплять до парламенту такі впливові в минулому політичні сили, як ВО «Свобода» і Комуністична партія.

Отже, агітаційні намети, які останнім часом визначали й обличчя центральної частини  Радивилова, сьогодні будуть згорнуті до наступної виборчої кампанії. Чи відіграли вони покладену на них роль? Звичайно. Принаймні особливо ті, які працювали на кандидатів-мажоритарників. Адже про програми політичних партій можна було дізнатися з теле- і радіопередач, а ось розібратися у програмах місцевих кандидатів могли допомогти хіба що місцева преса і видання самих кандидатів, – як-не-як, Радивилів не приймає з Рівного ні передач телебачення, ні ультракороткохвильових радіостанцій. Овва, завдяки радіо FM «Галичина», єдиному, яке відмінно приймається в Радивилові, краще знаємо прізвища львівських кандидатів, ніж своїх.


Тарас ГРУШІВСЬКИЙ.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.