Агрокорпорація «Крупець»: успішно утверджуючи євростандарти

Україна, схоже, за крок до стратегічної мети – асоційованого членства в ЄС. В останні місяці у державі домінують прагнення підвести українські стандарти під європейські принципи. Угода про асоціацію є чимось набагато більшим, ніж просто технічна угода. Але поки в суспільстві загалом тривають дискусії з приводу геополітичних перспектив України, навіть у нашому районі успішно утверджуються і розвиваються засади європейськості. Звісно, в економічному аспекті. Приклад цьому – агрокорпорація «Крупець» Радивилівського району на Рівненщині.

Власне, з цього розпочав розмову редактор газети “Прапор перемоги” Василь Семеренко з генеральним директором агрокорпорації «Крупець» Радивилівського району на Рівненщині Володимиром Олександровичем ВАРФАЛЮКОМ, заслуженим працівником сільського господарства України, напередодні Дня працівників сільського господарства. Адже професійне свято – це гарний привід проаналізувати досягнуте, окреслити перспективи.

–Не буде перебільшенням, якщо скажу, що агрокорпорація «Крупець» – європейська компанія, – зауважив Володимир Варфалюк. – Адже вона в постійному процесі покращення і подальшого розвитку виробництва. Щоб досягнути поставленої мети, налагодили ефективні партнерські зв’язки з провідними світовими і вітчизняними компаніями галузі. Тісно співпрацюємо з різними європейськими фірмами, зокрема, BIG DUTCHMAN, SHPECHT, AGROVO, RIELLA, TESTMER, ТОВ “АМАКО УКРАЇНА”, ТОВ “МIЖНАРОДНА НАСIННЄВА КОМПАНIЯ”, ВАТ “АСКОП-УКРАЇНА”, компанія “ЕРІДОН”, компанія “КВС УКРАЇНА”, ДП “ТЕГРА УКРАЇНА ЛТД”. Це, а також співпраця з фінансовими установами допомагає забезпечити нам реалізацію нових сміливих рішень.

Адже наш край славиться працьовитими людьми і щедрою землею, у цих благодатних умовах агрокорпорація займається рослинництвом, птахівництвом та переробкою сільгосппродукції.

І досвід агрокорпорації свідчить, що при умілому керівництві, застосуванні новітніх технологій можна досягнути значних результатів в агровиробництві. Так, за роки своєї діяльності сільгосппідприємство, засноване 1969 року, виросло у велике багатогалузеве господарство, має в обробітку понад 7000 гектарів землі. Нині агрокорпорація «Крупець» – це чотири підприємства, які спеціалізуються на вирощуванні сільгоспкультур, виробництві курячих яєць, м’яса бройлерів, комбікормів, сушінні і зберіганні зерна, переробці сої.

В агрокорпорації «Крупець» однією з провідних галузей є відгодівля та продаж курчат-бройлерів та курей-несучок. Дієтичного м’яса птиці у 2012 році вироблено 31572,80 центнера, а у 2013 році уже 34 537,98. У 2014 році планується збільшення виробництва м’яса птиці на 20%. Підприємство має потужний сушильний комплекс RIELA та елеватор, тому другою його спеціалізацією є вирощування, сушіння і зберігання зерна. Продуктивність сушильного комплексу становить 1200 тонн на добу, а елеватор вміщує 10 тисяч тонн зерна, використовуємо ці потужності не лише для власних потреб, а й надаємо послуги іншим підприємствам.

Важливою складовою підприємства є виготовлення комбікормів і білково-вітамінних добавок на сучасному обладнанні польської фірми Testmer. Самостійно розробляємо такі раціони кормів, щоб досягнути виробничих результатів європейського рівня – всі мікродобавки додаються з великою точністю, що, безумовно, забезпечує високу якість продукції. Як результат, підприємство веде безперебійні поставки для птахівничих комплексів в багатьох областях України. Всього за рік комбікормовий завод виготовляє до 40 тисяч тонн комбікормів. Цього року встановлено та запущено у роботу лінію з переробки сої, всього у рік перероблятимемо її 10 тисяч тонн. Вирощували сою на 1226 гектарах, валовий збір складає 3000 тонн. Але цього обсягу не вистачає для власного споживання, тому активно купуємо сою і в господарствах Львівської та Рівненської областей. Оскільки підприємство з кожним роком збільшує об’єми виробництва зерна, то з метою його якісної переробки та належного зберігання заплановано реконструювати елеватор, ще більше наростити його потужності. Крім цього, розпочалося будівництво нового складського приміщення для зберігання сухих сипучих матеріалів об’ємом на 3000 тонн. Безумовно, дбаємо про належне утримання виробничих приміщень (пташників, складів), постійно проводимо їх реконструкції, ремонти.

В агрокорпорації «Крупець» працює три птахокомплекси з утримання курей-несучок загальною кількістю 650 тисяч голів, а також один птахокомплекс з вирощуваня 300 тисич голів молодняка птиці. На виробництві активно використовуються провідні технології, зокрема, голландське обладнання сортування яєць MOBA, ця машина сортує, калібрує і запаковує продукцію автоматично. За 2012 рік всього по агрокорпорації вироблено 105 мільйонів штук яєць, а в поточному році станом на 1 листопада уже маємо 104 мільйони. І далі нарощуватимемо їх виробництво, плануємо збільшити поголів’я курей-несучок.

Провідною галуззю компанії є рослинництво, і ми спеціалізуємося на вирощуванні кукурудзи, пшениці, цукрових буряків, ріпаку та сої.
Звичайно, запроваджуємо нові технології в усіх галузях виробництва. Так, у рослинництві використовуються високоврожайні та перспективні сорти, регулярно проводиму сортозаміну та сортооновлення сільськогосподарських культур.
Наша компанія має найсучасніший автопарк сільськогосподарської техніки для обробітку землі, що дозволяє зменшувати затрати на обробіток полів. Грамотне господарювання, нарощування валового виробництва сільгосппродукції суттєво збільшують прибутки. А вагомі виробничі здобутки дають можливість щорічно збільшувати чистий прибуток, який скеровується на виробничий та соціальний розвиток. Господарство неодноразово спонсорувало проведення різноманітних заходів.

Поряд з основною виробничою діяльністю агрокорпорація бере активну участь у житті громад, на територіях яких здійснюється підприємницька діяльність. Постійно надається як грошова, так і матеріальна допомога. Приорітетним напрямком благодійної діяльності є допомога дітям. Так, на дитячі садки та школи постійно виділяються кошти, а також цукор, за кошти підприємства проводяться ремонтні роботи. Також хочеться відзначити, що діти дошкільного віку, які відвідують дитячі садочки, отримують якісні новорічні подарунки. Жодного разу не було відмовлено у наданні матеріальної допомоги громадянам, які звертались з приводу лікування або вирішення важкого матеріального становища.

Не обділені увагою суб’єкти, які напряму не пов’язані з діяльністю підприємства. Кожного року надаємо матеріальну допомогу громаді села Срібного для будівництва храму (по 30000 грн.). Нещодавно у цьому селі збудовано красиву автобусну зупинку. Також надали грошову допомога храму Різдва Пресвятої Богородиці у Радивилові на благоустрій. У Баранному оновлено Свято-Володимирський храм УПЦ-КП (на знімку) за кошти агрокорпорації (понад 300 тис. грн.) – повністю оновлено зовнішній вигляд церкви, прилеглу територію, церковне подвір’я та огорожу.

За рахунок підприємства щорічно до 20 працівників їздять відпочивати на узбережжя Червоного моря (Єгипет), також протягом року надаємо 30 путівок на санаторно-курортне лікування.

Підприємство набуло вагомого рівня розвитку завдяки знанням і досвіду спеціалістів. Напередодні професійного свята не можна не згадати добрим словом людей, які свого часу десятки років сумлінно трудилися у господарстві, примножували його здобутки, – колишнього директора Василя Володимировича Дзьобака, Галину Іванівну Ляхацьку, Ніну Олексіївну Конопацьку, Петра Миновича Василенка, Надію Григорівну Бондар, Євгена Івановича Бондара, Раїсу Петрівну Бельмас, Степана Васильовича Бохонка, Василя Вікторовича Гетьмана, Надію Дмитрівну Медвідь, Леоніда Олександровича Медвідя, Олексія Петровича Мошкуна, Галину Михайлівну Пастух, Костянтина Володимировича Цимбалюка, Раїсу Іванівну Заєць, Віктора Андрійовича Зайця, Петра Івановича Рудишина, Степан Вікторовича Зубова, Ярослава Васильовича Чалика, Галину Павлівну Чалик, Галину Олександрівну Шнайдрук, Лесю Григорівну Ковальчук, Галину Василівну Мошкун, Надію Сергіївну Юсюк, Таїсію Олександрівну Ольшанську, Зіну Петрівну Гладун, Галину Миколаївну Холявко… Велика їм шана та дяка.

На зміну їм в агрокорпорацію прийшли працювати молоді спеціалісти, які намагаються досягти рівня своїх попередників, – Володимир Панасюк, Наталія Бадиляка, Олександр Бохонко, Ольга Бадиляка, Юлія Малецька.

Бізнес-стратегія агрокорпорації передбачає розвиток виробництва, високу його рентабельність. У цьому ключі плануємо у наступному році збільшити поголів’я бройлерів до 400 тисяч, курей-несучок – до 900 тисяч. Також будуватиметься друга черга сушильного комплексу, у підсумку матимемо додаткові ємкості для 9 тисяч тонн збіжжя, а загалом у сушильно-елеваторному комплексі можна буде зберігати для подальшої переробки 19 тисяч зерна. А це нові робочі місця, додаткові відрахування у бюджет… Звичайно, будь-які економічні проекти можливо зреалізувати лише за сприятливої політики уряду. Відрадно, що нині держава все більше уваги звертає на агропромисловий комплекс, тож він може стати локомотивом зростання економіки країни і її утвердження у європейській спільноті.


Василь СЕМЕРЕНКО (Районна газета «Прапор перемоги»)

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.