Анатолій Мізерний із села Рідків Радивилівського району став визнаним фотохудожником

Ми з ним знайомі давно – як-не-як, колеги-журналісти. До того ж Анатолій – родом з Радивилівського району, з села Рідкова. Та й навчалися на тому ж таки філологічному факультеті Рівненського педінституту, правда, навчалися в різні часи, Анатолій дещо пізніше – він 1962 року народження. Закінчив ще й факультет фотожурналістики Київського інституту журналістської майстерності (1990 р.).

Пам’ятаю, як з десяток літ тому він організував фотовиставку своїх художніх робіт у будинку культури села Острова Радивилівського району. Мені випало писати про неї в районній газеті. На той час Анатолій Мізерний уже був знаний у фотомистецьких колах не тільки Рівненщини, але й усієї України. А виставка в рідних місцях була для нього важливою віхою, бо вважав за необхідне прийти зі свого роду творчим звітом до земляків.

Його статті та різножанрові високоякісні фотознімки часто друкують не тільки українські, а й зарубіжні видання. Творчий доробок Анатолія Мізерного виставлявся на персональних фотовиставках: «Дерева вмирають стоячи» (1986 р.), «Допоки пам’ять не погасла» (1988 р.), «Воркутлаг: коли душу дроти затягнули» (1989 р.), «Фотоекспромти» (1997 р.), «Древнього Корця барви золотаві» (2000 р.), «Багатоликий Морозюк» (2005 р.), «Мізансцени» (2006 р.), «…І кожну мить візьму на згадку» (2006 р.), «20 років потому» (2007 р.), «Образи зримі і незримі» (2007 р.) та інших.

Mizernyj-anatolij

Анатолій Мізерний.

Про свою любов до цієї теми розповідав мені і влітку цього року, коли ми в черговий раз зустрілися на вшануванні пам’яті козаків – учасників битви 1651 року. Цього року випустив масовим тиражем фотоальбом, присвячений Свято-Георгіївському чоловічому монастирю на Козацьких Могилах – з нагоди 100-річного ювілею Свято-Георгіївської церкви, головної усипальниці полеглих козаків.

У журналістиці Анатолій Васильович Мізерний — з 1983 року. Прийнятий до Національної спілки журналістів України 1986 року. Працював в обласній та всеукраїнській пресі, зокрема, був кореспондентом рівненської молодіжної газети «Зміна», редактором газети «Рівне», власним кореспондентом тижневика «Приватна справа», газети «Закон і Бізнес», всеукраїнського журналу «Україна» тощо.

1994 року Анатолій заснував «Агенцію М і Ко», яка, насамперед, готує та поширює фотоінформацію в пресі різного масштабу, випускає календарі, поштівки, буклети, фотоальбоми. Ілюстрував розповіді про Рівненську область на виставках «Україна: 5 років незалежності», «Агро’99», «Україна: крок у нове тисячоліття» та інших. Якщо ви любите фотокалендарі, поштові картки, буклети, мальовничі плакати, то зовсім не виключено, що і у вас вдома є або були фотороботи Анатолія Мізерного. Важлива творча віха:  1997 року видав фотоальбом «Рівненщина», який на книжковій виставці у столичному Палаці «Україна» було визнано одним із найкращих фотовидань в Україні та відзначено дипломом 1-го ступеня. Анатолій Мізерний став фотоавтором альбому «І мить у вічність проростає», присвяченого 25-річчю Рівненської АЕС (1998 р.)  Талант нашого земляка оцінили в мистецьких колах, і це безумовно, він – лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Бориса Тена (1990 р.), яка присуджена йому за популяризацію народної спадщини засобами фотомистецтва.

Анатолій – майстер пейзажу, зйомок архітектури, репортажу, портрета, театральної зйомки, рекламної фотографії.

До вже згаданий вітчизняних та зарубіжних виставок та фотоконкурсів варто додати й такі: «Вікно в Європу», «Карпатські мотиви», «Волинь», «Одеса (бієнале художньої фотографії)», «Аргентина, Буенос-Айрес», «Природа», «Портрет» (Івано-Франківськ), «Україно моя, Україно», «Обличчя рідної землі» (Київ), «Мекленбург, Відновлювальна енергетика», «Зігот» (Ружомберок, Словаччина), «Odlot» (Жешув, Польща), «День» (різних років). Ілюструє світлинами журнал «Погорина» (Рівне).

Як один з авторів Вікіпедії я підготував про нього довідкову статтю в цю міжнародну енциклопедію, і вона не викликала жодних заперечень у її редакторського колективу.


Володимир ЯЩУК.

Фото автора.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.