Археологічні розкопки біля старовинної церкви

Три місяці тривали розкопки  на території Спасо-Преображенської церкви в місті Дубно. Спасо-Преображенська церква – пам’ятка сакральної християнської архітектури 17 століття. Археологи знайшли металеві вироби, рештки посуду, цеглу та камінь тих часів, а також поховання дітей та священиків. Про це повідомляє Рівненська єпархія УПЦ КП.

Дубно, Свято-Преображенська церкваУламки посуду датуються першою половиною 16 століття. Це такий характерний морений посуд. Переважно то дуже великі за розміром посудини: макітри, горщики, які використовувалися для приготування та зберігання їжі.

Окрім черепків, археологи знайшли і досить дорогоцінні предмети побуту. Крім поливаного посуду, виявили фрагмент турецької фаянсової чаші. Прості мешканці міста не могли собі дозволити цього в той час.

Людські останки стали ще однією знахідкою біля церкви. Фахівці кажуть, що це монастирський могильник. На одному з покійників була риза. Знайшли тут і дитячі поховання, інформує сайт http://irivne.info/u-dubni-rozkopali-mogilnik-foto/

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.