Автор проєкту «ЗупиниЛося» про улюблену книгу

Автор проєкту «ЗупиниЛося» про улюблену книгу: Головна її фішка – закарпатські діалекти

Продовжуємо знайомитися з літературними вподобаннями успішних українців. Сьогоднішній автор рубрики #книгонавти – журналіст, ведучий популярного інтернет-проєкту “ЗупиниЛося” Костянтин Андріюк.

Я вже й не пам’ятаю, звідки в нас вдома була ця книга. Таке враження, вона була там від мого народження.

“Зачаровані казкою” – збірка казок закарпатських письменників. Я перечитував її в дитинстві купу разів.

Головна фішка – це оригінальна мова написання, а саме закарпатські діалекти. Наприкінці книжки був чималий словник, я постійно туди зазирав, так і вивчив, мабуть, усі головні діалекти закарпатського краю. Слова – скарідуватися (гидувати), напудитись (налякати), сокотитися (берегтися) і навіть поникати (лягти) мене не лякають і досі. 😊

А найголовнішою казкою для мене стала історія про Бідняка і Смерть. Бідний лікар так злидарював і так зневірився, що вирішив накласти на себе руки. Але зустрів Смерть, з якою уклав дві прості угоди – він мав лікувати бідних безкоштовно і повісити свої старі постоли (взуття) у себе на вхідних дверях! Вони завжди мали нагадувати йому, яким бідним та знедоленим він був. Смерть наділила його ясновидінням – і чоловік фантастично розбагатів. Постоли на дверях стали його дратувати та одного разу він їх зірвав та кинув у вогонь. А далі – засліпило! Почав дерти гроші з бідних за лікування та забув, ким був. Смерть прийшла. Цього разу по-справжньому.

Чоловік тривалий час дурив Смерть, вигадував відмазки, сконструював ліжко, яке не давало Смерті підійти й забрати життя. Але ліжко заклинило, Смерть підійшла до його голови та виголосила довгу промову про багатих і зажерливих. Вони мали гроші, славу, владу, але не мали одного-єдиного – можливостей порішати зі Смертю. А коли закінчила, чоловік вже був холодний!

Цю казку я несу через все своє життя.

Я – Костянтин Андріюк, попри всі свої нинішні професійні та життєві досягнення, добре пам’ятаю, де висять мої “постоли”. Я – уродженець міста Радивилів, на Рівненщині, і завше пишаюся своїм походженням.

https://iod.media/article/avtor-proyektu-zupinilosya-pro-ulyublenu-knigu-golovna-jiji-fishka-zakarpatski-dialekti-5525?fbclid=IwAR1bn72RL4qm8urHcxsUIoUk67Dzb91A1zhbmzU65vd7xyZ4tFZMiYZIKXc

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.