Автору історичного роману у віршах «Берестечко» – вісімдесят п’ять

Ліна Костенко

Ліна Костенко. Фото: ukrinform.ua

Ліні Костенко, видатній поетесі, автору історичного роману у віршах «Берестечко», присвяченого подіям Берестецької битви 1651 року, що відбулася на території нинішнього Радивилівського району, виповнилося 85 років. Ліна Василівна народилася 19 березня 1930 року у Ржищеві на Київщині.

Працюючи над епічним віршованим твором про Берестецьку битву – одну з найбільш масштабних у Національно-визвольній війні українського народу сімнадцятого століття, письменниця не могла не проявляти інтересу і до музею-заповідника в селі Пляшева на Радивилівщині, до його колекції археологічних знахідок, виявлених під час багатолітніх експедицій під керівництвом відомого археолога Ігоря Свєшнікова. Тож неодноразово бувала в заповіднику на Козацьких Могилах, ходила тими стежками, які й досі відлунюють історичними подіями, які зберігають пам’ять про перебування тут легендарних Богдана Хмельницького, Івана Богуна, а пізніше – Тараса Шевченка, Лесі Українки…

А ще Ліна Костенко вболівала і вболіває за долю цього заповідника, якось вона сказала з приводу його значущості: «Ніщо не вчить так, як поразки. Я буду звертатися і до Президента України, і до уряду насамперед, з тим, щоб відповідне фінансування було забезпечене для цієї національної установи».

Радивилів.info.

ДИВ.:

Ліна Костенко. Берестечко. Історичний роман (скачати)

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.