Біля Радивилова виявлено понад 20 артилерійських снарядів

снарядиЗ настанням весняної погоди на Рівненщині люди звично беруться за земельні та будівельні роботи. Але іноді з ними пов’язані знахідки вибухонебезпечних предметів, які лежать ще від часів світових воєн. Лише в 2015 році піротехніки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області вилучили та знешкодили більше 50 вибухонебезпечних предметів різного калібру.

Зокрема, вчора, 24 березня, о 16 годині поблизу міста Радивилів на сільськогосподарському полі під час земляних робіт було виявлено 21 артснаряд калібром 50 мм – з часу Другої світової війни. Група піротехнічних робіт Головного управління ДСНС України у Рівненській області негайно  виїхала на місце небезпечної знахідки. Такого роду знахідки траплялися на території Радивилівського району і торік, і раніше, адже і в 1941-му, і в 1944-му роках тут точилися тривалі запеклі бої з використанням артилерії, авіації.

Місцеве населення достатньо добре поінформоване про те, як слід чинити при виявленні підозрілих знахідок, схожих на снаряди, бомби чи гранати, тож щоразу виконує всі необхідні застережні правила, завдяки чому вдалося запобігти трагедіям. Однак далеко не всі громадяни знають правила поводження з небезпечними знахідками. Особливо це стосується дітей. Деколи й дорослі йдуть на порушення, через це не так давно в Радивилові внаслідок вибуху небезпечного предмета, принесеного в дім, загинула людина, а друга отримала поранення.

Зважаючи на вищевказане, Головне управління ДСНС у Рівненській області звертається до всіх громадян, і насамперед до дітей. Цінуйте життя. При виявлені підозрілих предметів у жодному разі не чіпайте їх, а тим паче ні в якому разі не намагайтеся їх переміщувати в інше місце. Необхідно відразу повідомити про знахідку місцеві органи влади, правоохоронців та найближчий підрозділ Держслужби з НС за телефоном «101». До прибуття фахівців позначте місце знаходження підозрілих предметів та, по можливості, забезпечте їх охорону.

***

28 березня у селі Левятин Радивилівського району саперами-рятувальниками була знешкоджена мінометна міна калібром 82 мм. Її виявив місцевий житель на березі річки.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.