Біля села Гайки-Ситенські Радивилівського району виявлено останки солдатів Війська Польського

Волинські археологи провели ексгумацію солдатів Війська Польського, що загинули у вересні 1939 року внаслідок радянського бомбардування на станції Гайки, нині село Гайки-Ситенські Радивилівського району Рівненської області.

Дослідження відбулося 1 вересня, у 75-ту річницю початку Другої світової війни, – повідомляють у прес-службі ДП “Волинські старожитності”.

В експедиції взяли участь Юрій Харковець, Тарас Верба, Михайло Вашета, Сергій Шабловський, Руслан Форманюк, Анастасія Данилюк та Віталій Затворніцький з боку України та Домініка Семінська, Адам Кучинські та Міхал Семінські з польського боку.

Під час досліджень виявили останки 15 вояків, укладених у дві невеликі могили, 5 осіб у могилі №1 та 10 у могилі №2.

Поховані мали ознаки численних травм, отриманих, ймовірно, при бомбардуванні. Поховані солдати були разом з військовою формою, про що свідчать численні знахідки ґудзиків, залишків військової форми, ременів та взуття.

З особистих речей було виявлено люстерка, монети часів ІІ Речі Посполитої, католицькі хрестики та іконки, а також чотири особистих жетони, що дозволять встановити особи похованих.

Про існування цього забутого захоронення колись писала в радивилівській районній газеті “Прапор перемоги” вчителька-пенсіонерка Марія Степова.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.