Благодійна акція офтальмологів зі США

Повідомлення в районній газеті «Прапор перемоги» і в нашому Інтернет-виданні справили неабиякий вплив: на безплатний прийом до американських офтальмологів, які перевіряли зір тих, хто звернулися, виписували їм рецепти і видавали відповідні окуляри безкоштовно, у Радивилові і Батькові записувалося за день понад 300 чоловік. Прийом відбудеться ще в селі Боратині.

Очолює групу медиків у цій благодійній акції уродженець Радивилова Вадим Гай. Нині він працює в місті Рочестер; у США живе з восьмирічного віку. Не лише вивчився на лікаря-окуліста, а й став спеціалістом з очних захворювань дітей (таких спеціалістів у його муніципалітеті на мільйон жителів – усього декілька). До групи, яка приїхала на Радивилівщину, входять також директор місії і організатор поїздок Сетегаст Скотт, брат Вадима – менеджер з оптики  Валерій Гай, медсестри Таня Гай (дружина Вадима), Маріанна Гай (дружина Валерія) і Алла Крохмаль. Усі в групі, які є українцями за походженням, вільно володіють українською, що забезпечує добре спілкування з пацієнтами.

Що спонукає цих ентузіастів летіти за море і надавати безоплатну допомогу? Як розповіли мені представники групи, вони керуються християнськими принципами допомагати ближнім, ділитися тим, чим мають змогу і готові за Божими заповідями поділитися. Окуляри закупили за власні кошти. Легко зрозуміти, що ввезти в Україну велику їх кількість, навіть з огляду на благодійність намірів, виявилося справою не безклопітною. Але й на митниці при необхідності можна було знайти в Інтернет-виданні повідомлення про намічену акцію в Радивилівському районі. Так, цього разу в деяких приїжджих є і родинні інтереси, адже в США вони виїхали свого часу з Радивилова, однак регулярно бувають з подібними місіями і в інших країнах. Слід додати, що на Радивилівщині прийом проводиться в будинках молитви християн віри євангельської, але запис проводять без огляду на конфесійну приналежність. Про віросповідання людей не запитують.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.