Буде за містом промислова зона

Сьогодні, 22 лютого, відбулася чергова сесія Радивилівської міської ради, на якій, зокрема, із звітом про роботу виконкому Радивилівської міської ради в 2015 році виступив міський голова Радивилова Микола Карапетян. Він же виніс на затвердження програму соціально-економічного розвитку м.Радивилова на 2016 рік. Із цими документами наше Інтернет-видання ознайомить читачів завтра.

Радивилів, сесія міської радиЖваве обговорення викликало питання з абсолютно нейтральною назвою «Про надання дозволу на розробку детального плану території», адже йшлося про частину території міста в районі вулиць Павла Стрижака і Кременецької, за міською об’їзною дорогою Почаїв – Радивилів – Рівне, призначену для майбутньої комплексної забудови за рахунок залучення інвестицій. Справа в тому, що вказана територія нині використовується городянами для приватного городництва.

Рішучим противником пропонованого рішення був один депутат, інші ставили уточнюючі запитання. Треба віддати належне Миколі Аракеловичу, який навів переконливу аргументацію на користь розробки плану території з тим, щоб міська влада мала змогу пропонувати потенційним інвесторам ділянки, вигідні для будівництва промислових підприємств. Це необхідно для завтрашнього дня Радивилова, для створення робочих місць, для майбутнього наповнення міського бюджету, адже за останні роки чимало колись потужних міських підприємств або припинили своє існування, або значно скоротили виробництво. 

Як приклад, наводився факт із сусіднього міста Броди: завдяки наявності привабливої ділянки французька компанія «Nexans» з випуску кабельної продукції вже цього року  інвестує у будівництво заводу в Бродах понад 120 мільйонів гривень, на підприємстві працюватимуть, як повідомлялося, до 2000 чоловік із середньою місячною зарплатою 5-6 тисяч гривень.

Загальна площа промислової зони біля Радивилова – 39 гектарів. Поряд – автодорога і залізниця, що для інвесторів немаловажно. Зрозуміло, що одномоментно забудовуватися поле не буде, тобто частина городян зможе певний час користуватися городами. А про те, що ці тимчасові городи, які розташовані у промисловій зоні міста, рано чи пізно припинять своє існування, міськрада попередила зацікавлених городян ще в 2006 році, тож деякі з них, найбільш законослухняні, напровесні кожного року цікавляться у міськраді, чи ще можна використовувати ділянку.

Сесія надала дозвіл на розробку детального плану території (проти голосував один депутат). Ось повний текст цього рішення:

 Керуючись ст. ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації частини території м. Радивилів, призначеної для комплексної забудови, та в зв’язку з необхідністю залучення інвестицій, сесія Радивилівської міської ради в и р і ш и л а :

 1. Дати дозвіл на розробку детального плану території промзони в районі вулиць Кременецька – Стрижака м. Радивилів.

 2. Фінансування робіт по виготовленню детального плану здійснити за рахунок коштів міського бюджету.

 3. Розроблений детальний план території погодити у відповідності до вимог чинного законодавства та подати на затвердження сесії міської ради. 

 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, містобудівництва, екології, охорони навколишнього середовища (Мандзюк В.Б.). 

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. ХТО РОЗДЕРИБАНИВ СОТНІ ГА ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК? ДЕПУТАТИ, СХАМЕНІТЬСЯ…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.