Будуть реставрувати пам’ятку архітектури в селі Клекотів

Комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради недавно розглянула звернення Бродівської територіальної громади щодо виділення коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації, проведення протиаварійних і реставраційних робіт дерев’яної церкви Святого Івана Богослова у с. Клекотів. (Це село розташоване за 3 км від Радивилова).

Цей храм є пам’яткою архітектури місцевого значення. Як наголосила заступниця голови комісії Соломія Риботицька, депутати ще раз переконалися, що в кожній територіальній громаді потрібний фахівець у галузі культурної спадщини та туризму.

“Наприклад, Бродівська громада має багато об’єктів культурної спадщини, а не має відповідальних фахівців, щоб зайнялися документацією, організацією робіт та промоцією спадщини. У результаті – домовилися з представниками департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА про консультації для представників громади, про підтримку в оновленні документації для реставрації храму”, – розповіла Соломія Риботицька.

У контексті розгляду цього питання голова комісії Іван Щурко наголосив, що потрібно збільшувати фінансування програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області», адже інфляційні процеси по факту щороку зменшують фінансування цієї програми. Про це інформує пресслужба ЛОР.

Клекотів, 300-річна церква

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.