Це пісня нашого краянина – “Волинь моя”

У концертах і святкових застіллях часто звучить у Радивилові і на Радивилівщині пісня «Волинь моя» зі словами «Поліський краю дорогий, мені ти був колискою…» Вона була написана самодіяльним композитором, поетом, заслуженим працівником культури України Степаном Кривеньким, який народився в сусідньому з Радивилівським – Горохівському районі на Волині, в селі Вільхівка. Тут він і жив з 1958 року до кінця короткого, 51-річного життя, до 1992 року.

Учора сповнилося 75 років від дня народження Степана Федоровича.

Волинь моя, Степан КривенькийТворча спадщина волинського пісняра – це понад 30 яскравих пісень, що западають у душу. Свого часу вони увійшли до збірника «Волинь моя» (Луцьк, 1999), упорядкованого дружиною, Марією Климівною, за сприянням П.Старушика і М.Остапчука, викладачів Горохівської музичної школи.

Збірник має підзаголовок: «Пісні для народного хору, вокального ансамблю та солоспіву». До речі, вміщено й текст і ноти відомої всій Україні пісні «Волинь моя», а також «Пісні про Горохів», яка стала свого роду гімном міста Горохів. Степан Кривенький у перші роки незалежності України створив пісні «Молюсь до тебе, краю мій», «А солов’ї співають про Вкраїну», «Чого ти хочеш, Україно?».

Степан Федорович був засновником і керівником – упродовж більш як 40 років! – хору «Хлібодар» при Горохівському районному будинку культури.

У 2011 році на будинку в селі Вільхівка, де жив талановитий горохівчанин, з нагоди його 70-річного ювілею було встановлено меморіальну дошку. Її відкрили дочка композитора журналістка Леся Влашинець зі своїм сином Михайлом. А після освячення дошки, яке здійснив настоятель місцевого Хресто-Воздвиженського храму УПЦ КП отець Василь Луньо, відбувся мітинг. Виступали на ньому, зокрема, голова райдержадміністрації Жанна Савчук, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Діна Колесник, спогадами про колегу ділилися члени хору «Хлібодар» та заслужений журналіст України Святослав Пирожко, котрий у роки творчого розквіту Степана Кривенького працював редактором Горохівської районної газети.

А 2013 року рішення міської ради Луцька вулиця Фрунзе перейменована на вулицю Степана Кривенького.

З нагоди 75-річного ювілею відомого краянина вміщуємо слова пісні «Волинь моя».

Слова і музика: Степан Кривенький

Поліський краю дорогий,

Мені ти був колискою.

Озер блакить і синь лісів

Для мене стали піснею.

Приспів:

Волинь моя,

Краса моя,

Земля моя сонячна.

Шумлять, колишуться хліба,

Як хвиля в морі грається.

Моя заквітчана земля

До сонця усміхається.

Приспів.

Де ще знайти таку красу,

Як в казці намальовану,

Як нерозплетену косу,

До серця причаровану.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.