Церква християн віри євангельської (п’ятидесятників) у селі Стоянівка Радивилівського району відзначила своє 90-річчя. Фоторепортаж

У селі Стоянівці Радивилівського району місцева громада Церкви християн віри євангельської (п’ятидесятників) у другий день П’ятдесятниці (Трійці) – день Святого Духа відзначила й 90-у річницю з часу створення в селі протестантської християнської громади. На святкове богослужіння приїхав з Києва старший єпископ, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської (п’ятидесятників) Михайло Паночко, який нещодавно відповідно до запрошення брав участь в інавгурації нового Президента України.

 Пресвітер стоянівської громади ХВЄ Орест Креселюк розповів про історію своєї церкви. Дев’яносто років тому перші жителі села прийняли водне хрещення і стали членами громади Святої П’ятидесятниці. Цьому сприяла місіонерська діяльність проповідника на прізвище Шмідт, який проводив євангелізацію в сусідньому селі Лідихові (нині Тернопільської області). За роки існування громада неодноразово зазнавала переслідувань, особливо з боку радянського атеїстичного режиму, її активістів засилали в Сибір. Але віруючі стоянівської церкви ХВЄ, яка зростала чисельно, залишалися вірними своїм переконанням. Орест Креселюк також висловив вдячність радивилівським благодійникам Володимиру Олександровичу Варфалюку і Вадиму Володимировичу Варфалюку, які незадовго до відзначення ювілею організували капітальний ремонт дому молитви, причому в короткий строк – всього за чотири дні з раннього ранку до пізнього вечора було виконано великий обсяг робіт.
Зі святом присутніх на урочистому зібранні вітали Підзамчівський сільський голова Микола Собчук, генеральний директор агрокорпорації «Крупець» Володимир Варфалюк, член Національної спілки журналістів України Володимир Ящук, який сім років тому висвітлював у районній газеті «Прапор перемоги» урочистості з нагоди відкриття молитовного будинку в Стоянівці. На богослужінні виступили старший єпископ ХВЄ Михайло Паночко, заступник єпископа Рівненської області Степан Євтушенко, пресвітери громад ХВЄ Радивилівського району, а також села Сулимів Львівської області (де народився і став членом Церкви ХВЄ М.Паночко). До речі, натхненно виконував пісні з прославлянням Бога хор церкви ХВЄ села Сулимів.
Після богослужіння Михайло Паночко, Володимир Варфалюк, Микола Собчук та інші учасники святкового зібрання пройшли на сільське кладовище і вшанували пам’ять похованого тут багаторічного пресвітера стоянівської громади християн віри євангельської (п’ятидесятників) Олександра Давидюка.
Після цього всіх учасників зібрання запросили на святковий обід.
Стоянівка, ХВЄ x3 x4

x5

Орест КРЕСЕЛЮК, пресвітер громади ХВЄ.

x6

Степан ЄВТУШЕНКО.

x7 x8 x9

xve-stojanivka1

Зліва направо: Микола СОБЧУК, Володимир ВАРФАЛЮК, Михайло ПАНОЧКО, Віталій КРЕСЕЛЮК.

xve-stojanivka2

xx

Володимир ВАРФАЛЮК.

 
Володимир ЯЩУК, фото автора.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.