Церкву в Теслугові збудували 110 років тому

Уродженка села Теслугів Радивилівського району, львівська поетеса Ангеліна Оборіна повідомила в Радивилів.info, що нинішнього року 110-у річницю відзначає теслугівська церква Святої Трійці.

Цей храм був збудований у 1905 році за участі священика протоієрея Лукіяна Матусевича. Раніше в селі був храм Димитрія Солунського, який стояв недалеко від річки, біля фільварку. Як інформує сайт Теслугівської бібліотеки, історія стерла пам’ять про священиків того періоду, але старожили стверджують, що до 1905 року був настоятелем храму Іоан Мартиніанов-Стеньковський. У селі стояла каплиця, збудована на честь Марії Магдалини в пам’ять про чудесне зцілення людей і зникнення в селі страшної епідемії 1872 року.

Теслугів – село прадавнє. Воно було осередком культури і поширення знань. Про це свідчать цікаві стародруки, які зберігалися при церкві: «Цвєтослав» (1651 р.), «Служебник» (1733 р.), «Тріодь постная» (1744 р.), «Требник» (1778 р.), видані у м. Львові та Почаєві.

Теслугів, церкваУ 1905 році, прибувши в Теслугів на парафію, священик Лукіян Матусевич вирішив будувати новий храм. Парафіян у приході було близько 1750 чоловік. На будівництво були використані кошти настоятеля і парафіян. Поряд із церквою звели невеличку просфорню. Отець Лукіян прослужив до 1913 року. Помер на 75 році життя. Сім’я Матусевичів похована біля церкви.

У подальшому, до 1921 року, настоятелями храму були священики, прізвища яких забулися. З 1921 року настоятелем храму був призначений протоієрей Стефан Іванович Лобачевський, на долю якого випали й важкі роки воєнних, політичних, економічних та морально-духовних змін. Але він вистояв в ім’я Христової любові до своєї Матері – святої Православної церкви. На жаль, фотографія його не збереглася.

З 1957 року, після від’їзду отця Стефана, настоятелем храму стає отець Гавриїл Братащук. В час перебування його в Теслугові було чимало сповнених драматизму подій. Однак навіть у найважчі хвилини зберігав спокій і вірність своїй спадщині, пережив примусову атеїзацію частини прихожан. Отець Гавриїл був взірцем витривалості у вірі і любові, збирав плоди Божого засіву. В 1985 році виїхав у Горохівський район Волинської області, і настоятелем храму стає протоієрей Михаїл Якимович Ковальчук, який прослужив до 2000 року. За період його служіння був споруджений церковний будинок, позолочений іконостас і періодично виконувались поточні роботи.

З 2000 року настоятелем храму став отець Олексій Іванович Павлюк.

Віруючі, що відвідують церкву, відзначають особливий молитовний настрій, душевний спокій. А ікони покривають безмежним своїм милосердям всіх, хто приходить з вірою у храм. Богослужіння проводилось і проводиться церковно-слов’янською мовою.

(За публікацією сайту Теслугівської бібліотеки).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.