Частина куртини Бродівського замку обвалилася

Південна частина західної куртини Бродівського замку на Львівщині в ці дні обвалилася – як вважає директор Бродівського краєзнавчго музею Василь Стрільчук, тим самим пройдена точка неповернення. Адже розмови про необхідність реставрації замкових будівель ведуться давно, однак далі слів справа, по суті, не пішла. Пояснимо: курти́на (фр. courtine – «завіса») – частина фортифікаційної споруди – оборонного муру між фланками двох суміжних бастіонів або між двома вежами.

Цікаво, що в ці дні Броди відзначали День міста, святкова сцена була встановлена на території замку. Звичайно, його стіни захиталися не від потужної музики, а від безпомічності городян, які за минулі десятиліття так і не змогли добитися для старовинних будівель кращої долі, ніж природний занепад унаслідок опадів і перепадів температур.

А між тим Бродівський замок – пам’ятка архітектури національного значення, фортифікаційна споруда XVII—XVIII століть. Комплекс фортифікаційних споруд цього замку включений до Державного реєстру пам’яток архітектури постановою Ради Міністрів УРСР № 970 від 24 серпня 1963 року та отримав загальний охоронний № 401/0. До складу комплексу входять: палац (охоронний № 401/1) та вали і бастіони з казематами (охоронний № 401/2). Площа комплексної охоронної зони замку складає 11,7 га.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.