Чи буде звільнений голова Радивилівської райдержадміністрації?

Чи змогли б мітингувальники, які збиралися біля базару в Радивилові взимку і навесні цього року, сколихнути  громадську думку знову? Власне кажучи, і в ті напружені для України дні палкі промови виступаючих, часто щирі, а нерідко й кон’юнктурні, зачепили серця не так уже й багатьох. Ні, звісно, ідеї Майдану заперечень, як правило, не викликали. А ось те, хто їх, ці ідеї, в маленькому містечку проголошували, нас постійно заохочувало до неспішного обдумування, а то й до сумнівів.

Революційних змін не зупинити. Ніколи й нікому цього не вдавалося. Народні настрої визначають суспільний розвиток. Але відомо давно, що на хвилі народного гніву й невдоволення дуже легко спливають нагору всі ті, хто, не надто глибоко розуміючи потреби й прагнення своїх співгромадян, але, однак, ніскільки не сумніваючись у своїх здібностях, готові йти на чолі колон, вести їх на барикади, на боротьбу.

Однак ейфорія перших успіхів завжди в історії змінювалася, так би мовити, отверезінням. А в теперішній історії Україні на зміну блокуванням райдержадміністрацій і навіть їх захопленням, на зміну запереченням адміністрацій як таких прийшов перерозподіл владних крісел. Саме на хвилі такого перерозподілу і потрапив на посаду голови Радивилівської РДА Володимир Кондик.

А був цей прихід – нагадаємо – дуже неоднозначним, переповненим пристрастей. Достатньо сказати, що з призначенням В.Кондика головою РДА до кабінету голови на другому поверсі адмінбудівлі в ценрі міста прийшли представники громадських організацій, які заявили, що не визнають його головою і будуть усіляко добиватися його відставки. Однак, як мовиться в приказці, швидко слово мовиться, та не швидко діло робиться. Далі погроз діло не пішло, так звані активісти склали «зброю», ще навіть нею не побрязкавши як слід.

Ніхто Кондику не ставив за провину його моральні якості, основні заперечення стосувалися недостатності життєвого досвіду, йшлося про відсутність будь-якого стажу керівної роботи навіть у найнижчій ланці господарського механізму, адже, будучи за освітою журналістом, він основну частину післявузівського періоду працював у магазині свого батька. Спроби знайти в Інтернеті його публіцистику чи посилання на його статті не увінчаються успіхом. У журналістиці він таки себе пробував, але без помітного успіху.

Володимир Кондик – депутат Радивилівської районної ради від ВО «Свобода», на сесіях, відстоюючи певну позицію, не дозволяє собі зухвалих випадів і нечемності. Однак під час мітингів на підтримку київського Майдану, ще не будучи головою РДА, він опинявся в компанії людей, нібито однодумців, які, м’яко кажучи, не завжди проявляли витриманість і демократизм, виваженість у доборі слів. Наприклад, не дозволили виступити колишньому воїнові-«афганцеві», когось там осмикнули, комусь не схотіли надати слова… А їхній нібито однодумець із Бродів узагалі поводився надміру самовпевнено, «тикав» не знайомим йому людям, вимагав мало не звіту від керівників районних організацій.

Мабуть, зважаючи на все це, громадські організації району, які неодноразово проводили свої збори, зійшлися на думці пропонувати новопризначеному голові Рівненської ОДА – представникові ВО «Свобода» залишити на посаді голови Радивилівської РДА тоді діючого голову, досвідченого господарника, людину, політично незаангажовану, хоча й призначену Януковичем. Представник ОДА побував на одних із таких зборів. Проте це не змінило думки голови ОДА – головою Радивилівської райдержадміністрації було рекомендовано призначити однопартійця-свободівця Володимира Кондика. Відповідне розпорядження в.о. Президента України, Голова Верховної Ради України О.Турчинов підписав 23 травня 2014 року.

А 25 травня відбулися позачергові вибори Президента України, і Президентом став П.Порошенко. Один з кандидатів, лідер «Свободи» О.Тягнибок тоді набрав 1,16 відсотка голосів і посів 10 місце серед кандидатів, поступившись навіть лідеру комуністів П.Симоненку.

Час біжить швидко, змінюючи політичну карту України. З’ясувалося, що ті, хто жагуче хотіли розігнати адміністрації, з приходом їхніх представників у владні кабінети перестали жадати це негайно здійснити. Не беремося судити, наскільки успішно проявив себе Володимир Кондик на високій посаді. Ну, а те, що не так давно на нього наклали стягнення за незадовільне погашення заборгованості по зарплаті, не слід відносити лише на його вину, адже ці борги нагромаджувалися в попередній період, ще до приходу свободівця на посаду.

Однак ставленик «Свободи» у районній владі однозначно не міг не впливати на репутацію своєї політичної сили. Загалом ця репутація формувалася в Україні в різних регіонах по-різному. Але в нашому районі визначалася помітною мірою саме особисто В.Кондиком, його роботою.

Коли на президентських виборах О.Тягнибок набрав так мало голосів, багато хто вже тоді поставив під сумнів доцільність розставляти на ключові посади або зберігати на таких посадах представників його політичної сили. В.Кондика, нагадаю, призначили за 2 дні до виборів.

А 26 жовтня у багатомандатному виборчому окрузі № 154, до якого входить і Радивилівський район, за ВО «Свобода» проголосували 7,53 відсотка виборців проти 18,06 відсотка, що були на попередніх виборах до Верховної Ради України в 2012 році, загалом за підсумками всеукраїнського голосування «Свобода» не потрапила до парламенту. Чи є в такому зменшенні в нашому регіоні більш як у 2 рази числа прихильників партії О.Тягнибока якась провина місцевих керівників партосередків, їх ставлеників в органах влади? Чи був би цей відсоток більшим, якби вони на переломному етапі в історії України продовжували залишатися в ролі критиків існуючого режиму, а не його апологетів? Вочевидь, що так.

Але вони взяли на себе відповідальність, вони розуміли, на що йшли…

Нині Петро Порошенко приступив до оновлення виконавчої вертикалі влади. На Рівненщині він уже звільнив з посад голів районних державних адміністрацій: 7 жовтня – С.Пахнюк (Рокитнівська РДА, була призначена 17 квітня цього року), П.Мельника (Зарічненська, був призначений 3 квітня ц.р.), Ю.Лосіка (Дубровицька, був на посаді з 4 квітня ц.р.), 30 жовтня – М.Волинця (Корецька РДА, з підстав, передбачених Законом України “Про очищення влади”, пункт 72 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України). У найближчих до нас районах сусідніх областей: 25 жовтня – І.Стецюка (Золочівська РДА на Львівщині, обіймав посаду з 4 квітня ц.р.), 22 вересня – В.Шепету (Чортківська РДА на Тернопільщині, призначення – 23 травня ц.р.), 22 вересня – Ю.Цейка (Луцька РДА на Волині, призначення – 10 квітня)… І так далі.

Важливо мати на увазі, що помітна частина звільнених у різних регіонах України підтримувалася «Свободою». Політичні оглядачі висловлюють припущення, що найближчим часом можуть позбутися керівних крісел ряд голів обласних державних адміністрацій, насамперед ті, які були призначені не без впливу ВО «Свобода», причому серед таких кандидатів називають і голову Рівненської ОДА Сергія Рибачка. Кореспондентові видання “Чарівне. інфо” він не без іронії зауважив: «У мене з березня назбиралась ціла папка з публікаціями про те, хто буде наступним головою ОДА. Щоразу – новий варіант. У цій ситуації бачу позитив. Як наслідок, до мене менше ходять люди на прийоми, а тому маю час, аби щось зробити корисне для області».

Чи бачить у сьогоднішній ситуації масової заміни районних керівників якийсь позитив нинішній голова Радивилівської РДА? Чи морально готовий піти, за п’ять-шість місяців мало що встигнувши зробити для району?

Революційних змін не зупинити. Ніколи й нікому цього не вдавалося. Народні настрої визначають суспільний розвиток. А якраз «Свободу» і її кандидатів-мажоритарників, а значить і свободівців у владі, народ цього разу достатньою довірою не наділив.


Сергій Мирончук. (З пошти видання «Радивилів.info»).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

12 коментарів

 1. Софія сказав:

  То які конкретно претензії до Кондика? Про що ця стаття взагалі?! Шановний автор, в такому тоні і без вагомих аргументів даний матеріал читати було м’яко кажучи неприємно. Не пишіть більше. Вам то не до лиця.
  І досить вже “господарників-януковичів”, нагосподарювали за двадцять літ, ще двадцять літ вигрібати будемо після них ці стайні.

  • Оксана сказав:

   як на мене,і на думку багатьох людей,Кондик довів і доводить ,що він прекрасний керівник,а те що молодий-нічого,краще б допомогли б мудрою порадою…хоча,вже накерувалися і ми бачимо до чого попередники яника

 2. Макс сказав:

  я не прочитав що його є за що звільняти, просто записався не в ту партію

 3. Віктор сказав:

  “То які конкретно претензії до Кондика?”
  А які претензії були до його попередника особисто? У нас так буває – може подякують а все рівно виженут

 4. Іван з Гнильче сказав:

  Що бідолаха може зробити як він підконтрольний.ГАНЬБА!

 5. Володимир сказав:

  “З метою надання допомоги громадянам, які опинилися в скрутному матеріальному становищі при голові Радивилівської райдержадміністрації Володимиру Кондику” – так написав сайт адміністрації. Смішніше не придумати, страшне перо не в гусака

 6. admin сказав:

  Відгуки, в яких містилися образи, наклепи і ненормативна лексика, не потрапили в коментарі загального ознайомлення і були видалені – відповідно до ПРАВИЛ САЙТУ

 7. Сергій Мирончук сказав:

  Міністри – члени Всеукраїнського об’єднання “Свобода” склали свої повноваження в уряді. Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив віце-прем’єр-міністр Олександр Сич під час спільного брифінгу з міністром екології Андрієм Мохником та міністром аграрної політики Ігорем Швайкою.
  “Я уповноважений від імені ВО “Свобода” оголосити заяву про складення повноважень членів уряду та голів державних адміністрацій. ВО “Свобода” заявляє про складення повноважень націоналістами – членами Кабінету міністрів, головами обласних і районних державних адміністрацій у зв’язку з оголошенням результатів позачергових парламентських виборів та формуванням нової коаліції”, – заявив Сич.

  Так що мій прогноз виявився правильним! Дякую виданню “Радивилів.info” за опублікування моєї статті.

 8. Софія сказав:

  Суть статті в тому, що Кондик недостатньо професійний, причина складу повноважень керівників (всіх, а не лише Кондика) – рішення ВО Свобода. Автор, Ви між цим знаходите якийсь зв’язок і сильно тішитесь з свого “вдалого прогнозу”?! Гг.

 9. Микола сказав:

  У квітні 2015 року в одній з газет була цікава замітка про радивилівську владу:
  Воістину, час є категорією найбільш загадковою та відносною. Здається ще зовсім недавно вирували пристрасті на Радивилівському Майдані навколо призначення голови райдержадміністрації, а на сьогоднішній день вже понад чотири місяці посада ця залишається вакантною. І не через брак кандидатів на м’яке й привабливе місце сидіння, а мабуть, через методологію підбору та якість самих кандидатів.

  Погляньмо – ще «вчора» кандидат на посаду голови РДА мав пройти бодай формальну процедуру обговорення з громадою району: на віче, на раді громадських організацій, з головами сільських та міської рад, з депутатами районної та сільських рад. І в цьому була певна логіка, бо ж не влаштовується дана людина, скажімо, в ЖЕК двірником, а йде працювати на відповідальний державний пост і від цілісних характеристик претендента на кермування районом, його інтелектуальних та моральних якостей значною мірою залежатиме й соціально-економічний стан (розвиток,або занепад) краю.

  Сумновідомим та прикрим фактом є те, що тодішній голова Рівненської ОДА, інфікований на той час вірусом «жирафоманії», смачно начхав на прохання-волання радивилівської громади і вчинив по-своєму, в кращих традиціях класичного волюнтаризму: призначив креатуру за принципом партійної субординативної тотожності. Нічого доброго те призначення не принесло – ні нашому району, ані самому «каліфу на годину»…

  Нинішні ж «ходоки» за районною булавою якось ніби забули, що була Революція Гідності, що був Майдан, що за свободу поклали і продовжують класти свої голови кращі сини Вітчизни, що зрештою, йде війна супроти нахабного агресора. Поводитись так, ніби цього не відбулось, рівнозначно повній моральній деградації.

  Анонсовані Президентом зміни до Конституції України щодо децентралізації та розширення повноважень місцевого самоврядування нададуть більших повноважень регіонам, сприятимуть децентралізації країни і відповідно ліквідують нинішній дуалізм влади на місцях. Але, що заважає, вже сьогодні, достойникам (вважаю, що є й такі) вийти на публічне, відкрите та конкурентне обговорення своїх програм,свого бачення розвитку району. Від цього у виграші були б усі – і мешканці району, і сам майбутній районний керманич. Бо підтримали б кращого та креативнішого, а не так, як тепер відбувається: у підкилимному, із значною корупційною складовою та напрочуд утаємниченому «мишачому вовтузінні» перемогу може отримати черговий «кіт в мішку». На жаль, не найкращої «проби».
  Микола Патрикеєв, житель міста.

 1. Грудень 8, 2014

  […] видання «Радивилів.info» останнього часу, а саме статті «Чи буде звільнений голова Радивилівської РДА?» і «Питання про відставку голови Радивилівської […]

 2. Грудень 24, 2014

  […] […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.