Чи шкодять нам телеантени в центрі Радивилова?

У самому центрі Радивилова, над приміщенням універмагу, привертає увагу вишка мобільного телефонного зв’язку. А поряд на площі гуляють діти. Чи безпечно це для них? А неподалік, над котельнею біля адмінприміщення районної ради, є ще одна вишка. А над корпусом комбінату хлібопродуктів у центральній частині міста – ще одна…

Про те, що мобільний зв’язок, зокрема, випромінювання від вишок стільникового зв’язку та електромагнітне випромінювання мобільних телефонів може завдати шкоди здоров’ю людини, говорять чимало. Утім, відмовитися сьогодні від цього блага цивілізації більшість людей не готова.Радивилів, антена

Фактично людина опиняється перед вибором – власне здоров’я чи комфортне спілкування. Якщо не хочеться втрачати ані перше, ані друге, вихід є. Дотримуючись нескладних правил для захисту від електромагнітного випромінювання,  можна суттєво зменшити шкідливий його вплив.

Випромінювання від вишок стільникового зв’язку. Чи є небезпека?

Попри заяви операторів мобільного зв’язку про повну та цілковиту безпеку для людини їхнього обладнання, вимірювання електромагнітного випромінювання від вишок стільникового звязку свідчать про протилежне. Відповідно до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання (№ 239 від 01.08.1996 р.) безпечний його рівень вважається 2,5 мкВт/см2.

Вимірювання електромагнітного випромінювання від вишок стільникового зв’язку можуть показати значення у діапазоні від 0,0062 до 12,5 мкВт/см2. Результати вимірювань будуть залежати від таких чинників, як відстань від базової станції мобільного зв’язку, її потужність, кількість абонентів, яку вона обслуговує в даний момент та час доби.

Середня безпечна відстань від джерела електромагнітного випромінювання, де рівень відповідатиме нормативному показнику у 2,5 мкВт/см2, становить 80 метрів (від антени мобільного зв’язку). Максимальна відстань, на якій можливий негативний вплив випромінювання від вишки стільникового зв’язку, – 100-120 метрів.

Слід також враховувати такі особливості, як висоту вашого розміщення відносно базової станції мобільного зв’язку. Здебільшого рівень випромінювання на висоті 2 метри над землею навіть на незначній відстані від антени мобільного зв’язку (від 2 до 200 м) знаходиться в межах норми – в діапазоні від 1,7 до 0,0045 мкВт/см2. Натомість, на висоті більше 6 метрів над поверхнею землі результати вимірювань електромагнітних випромінювань від вишок стільникового зв’язку будуть значно вищими.

Тож, якщо ви мешкаєте або плануєте купувати житло на верхніх поверхах,  варто переконатися, чи немає поблизу вашого дому базової станції мобільного зв’язку.  Якщо із вашого вікна на відстані менше 100 метрів видно вишку стільникового зв’язку – переконайтеся, чи рівень випромінювання у вашому домі не перевищує безпечних рівнів.

Інформацію про потужність таких антен та про рівні їх електромагнітного випромінювання можна отримати у санстанції. Альтернативні дані щодо рівнів випромінювання можна отримати, замовивши в незалежній лабораторії послугу з вимірювання електромагнітного випромінювання.

Чи може завдати шкоди електромагнітне випромінювання мобільного телефону?

Як показують результати вимірювання електромагнітного випромінювання мобільних телефонів, ці пристрої теж можуть завдати суттєвої шкоди здоров’ю їх власників. Особливо це стосується тих, хто багато часу розмовляють телефоном або ж мають звичку носити мобільний телефон у кишені. Аби бути в безпеці, слід подбати про захист від електромагнітних випромінювань від свого телефону.

Вимірювання електромагнітних випромінювань поблизу телефону, що знаходиться в режимі очікування, показують незначні показники, на рівні десятих або навіть сотих частин мкВт/см2. Натомість, цей показник зростає в сотні або навіть у тисячі разів під час дзвінка. В залежності від типу телефону та його розміщення відносно базової станції мобільного  зв’язку, випромінювання телефону на відстані кількох сантиметрів від апарату може становити від кількох десятків до кількох сотень мкВт/см2 (на відстані 40 см цей показник становить від 1,3 до 0,6 мкВт/см2).

Лише 30% цієї потужності використовується для встановлення зв’язку. Натомість решта цієї енергії впливає на головний мозок, очі, вестибулярний апарат, вухо. Результати досліджень доводять, що таке електромагнітне випромінювання може призвести до появи злоякісних та доброякісних пухлин, може викликати безсоння, головні болі, дратівливість, стати причиною низької працездатності та неможливості зосередитися.

Захиститися від електромагнітного випромінювання та зберегти своє здоров’я можна, дотримуючись простих правил:

не тримайте мобільний телефон поблизу свого тіла (в кишенях одягу) та поблизу ліжка вночі;

 

намагайтеся скоротити тривалість розмов мобільним телефоном, а якщо вже розмовляєте – використовуйте навушники або гучний зв’язок, що дозволить збільшити відстань від вас до джерела випромінювання;

 

обираючи телефон, звернуть увагу на показники його безпеки щодо випромінювання. Питомий коефіцієнт поглинання (SAR) не повинен бути вищий ніж 1 Вт/кг. Таку інформацію можна знайти в інструкції телефону. Щоправда, у питанні безпеки не завжди можна довіряти виробникам. Вимірювання електромагнітних випромінювань мобільних телефонів нерідко показують, що виробники надають неправдиві дані щодо питомого коефіцієнта поглинання. Відтак точну інформацію можна отримати, замовивши вимірювання електромагнітного випромінювання мобільного телефону;

 

не розмовляйте мобільним, сидячи перед монітором комп’ютера, оскільки це збільшуватиме вплив електромагнітних полів;

 

не розмовляйте мобільномим, коли сидите в машині, автобусі, метро. Такі об’єкти значним чином екранують електромагнітні випромінювання, відтак, щоб встановити зв’язок із антеною стільникового зв’язку, ваш телефон автоматично значно збільшує потужність випромінювання. Якщо розмовляєте в таких частково екранованих місцях мобільним, обов’язково використовуйте гучний зв’язок або навушники.

http://labprice.ua/statti/yak-zahistitis-vid-elektromagnitnih-viprominyuvan-mobilnih-telefoniv-poradi-fahivtsiv-2/

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.