Чи законно передали лавру в користування УПЦ?

Тернопільська обласна рада неодноразово зверталася до Президента і Верховної Ради України з проханням повернути Почаївську лавру (Кременецький район) у власність держави.

Комісію щодо перевірки законності передачі храмового комплексу Почаївської лаври представникам УПЦ (Московського патріархату) створили у Тернопільській обласній раді, пише “Укрінформ”. Комісія приступила до роботи.

Почаївська лавра“На пленарному засіданні було підтримано рішення про утворення та обрання тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в Почаєві УПЦ Московського патріархату. До її складу увійшли представники усіх фракцій обласної ради”, – сказав голова обласної ради Віктор Овчарук.

За його словами, Тернопільська облрада неодноразово зверталася до Президента і Верховної Ради України з проханням повернути Почаївську лавру у власність держави.

У попередніх зверненнях йшлося про те, що розпорядженням уряду Віктора Януковича в 2003 році, попри позицію громадськості, споруди Почаївської лаври виключили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. У грудні того ж року комплекс споруд передали в безкоштовне користування представникам Української православної церкви (Московського патріархату). Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.