Чи закриють професійний ліцей?

У грудні 2015 року стало відомо, що Кременецький професійний ліцей буде передано на утримання з міського бюджету. Отож колектив навчального закладу, учні та їх батьки перебувають у постійній напрузі, адже зрозуміло, що Кременець не в змозі забезпечити фінансування закладу такого масштабу на належному рівні. 

Як вирішуватиметься питання? На сесії Кременецької міської ради знайшли певні кошти – 1.544.000 гривень, – для утримання навчального закладу впродовж трьох місяців 2016 року; як зауважив міський голова О.Ковальчук, цих грошей повинно вистачити, «якщо економити». Однак це зауваження не зовсім відображає ситуацію. У своєму виступі представник навчального закладу зауважив, що суми, заплановані у бюджеті, надто занижені. Так, на комунальні послуги закладено 200 000 гривень, а потрібно 390 000. Не краща ситуація і з заробітною платою – зазначена сума у 900 000 гривень удвічі менша, ніж потрібно.

У відповідь О.Ковальчук сказав, що проблем загальнодержавного рівня наразі місто вирішити не може, тому будуть чекати, поки питання вирішиться на вищих щаблях влади. Також була озвучена думка, що навчальний заклад потребує скорочення штату працівників та зменшення кількості учнів – названо це було красивим словом «оптимізація».

Кременець

Кременець. Фото Володимира Ящука (Радивилів.info).

Загалом відомо, що згідно зі статтею 27 закону про державний бюджет за підсумками першого кварталу 2016 року буде проведено моніторинг фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності за рахунок коштів обласних та міських (міст обласного значення, а Кременець належить до таких міст) бюджетів та у разі необхідності внесено пропозиції щодо змін до бюджетного законодавства. Тож сподіваймося, що питання дійсно вирішиться «на верхах», в іншому випадку заклад може чекати доля Кременецької музичної школи, котру вже не перший рік «оптимізовує» місцева влада. Про це пише видання “Новини. Кременець”.

А видання Радивилів.info в публікації “Радивилівський профліцей не належатиме Міносвіті” розповідало, що і навчальний заклад у Радивилові стоїть на порозі змін у фінансуванні.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.