Чому дубенчанина сепаратисти видають за шпигуна?

Жителя села Панталія Дубенського району Валентина Можаєва ще цього літа затримали в ЛНР і змусили визнати себе агентом СБУ.

Чоловік через розрив з дружиною впав у глибоку депресію і пустився у мандри. Опинившись на Луганщині, потрапив у руки так званої МГБ ЛНР. Ті й оголосили для всіх, що впіймали українського шпигуна.

Дубенський замокПередісторія… Залишившись кілька років тому без роботи, Валентин Можаєв перебивався випадковими заробітками. На цей час припав пік конфлікту з колишньою дружиною. Вона намагалась всіма способами відібрати у нього доньку, яку доглядають батьки Валентина. Для Можаєва це був надто сильний стрес. Чоловік дуже болісно сприйняв сімейну драму і подався на Схід перевірити, як живуть люди і чи правду показують у новинах. Там його й схопили «ЛНРівці». На камеру змусили зізнатись у тому, що той – шпигун. Ключовими факторами стало те, що він із Західної України і те, ще в минулому він був кадровим військовим офіцером.

Сепаратисти зазначали, що 37-річному Валентину Можаєву з позивним «Архіп» майор СБУ Юрій Звягінцев дав завдання влитись в ряди Народної Міліції ЛНР і по «мобілці» передавати дані про місця дислокації, переміщення підрозділів та військової техніки, а також проводити підривну роботу у підрозділах НМ ЛНР. Також повідомляється, що «Архіп» був затриманий співробітниками Міністерства державної безпеки ЛНР на початковому етапі реалізації операції українських спецслужб і за даним фактом відкрито карну справу за ст.336 УК ЛНР «Шпигунство».

«Дзеркало плюс» наводить декілька фактів, які спростовують брехню, подану на телебаченні окупованих територій. Перший: Валентин Можаєв не затримувався дубенською поліцією за розпивання спиртних напоїв у центрі міста і не доставлявся у відділок, як він це стверджує на камеру під тиском. Він взагалі жодного разу не доставлявся у відділок за які б то не було порушення. Це легко перевірити.

Другий: він не ухилявся від мобілізації і його не мобілізовували до війська з тієї простої причини, що на його утриманні перебуває неповнолітня дочка та літні батьки. Відповідно його не вербував у відділі поліції майор СБУ Юрій Звягінцев. В Рівненському управлінні СБУ взагалі немає майора з таким ім’ям та прізвищем. Зрозуміло, що оперативний співробітник Служби безпеки міг прикриватися псевдонімом. Але виходить якось уже дуже анекдотично: поліція затримала випадкового п’яного, а на нього вже чекав чільний «есбеушник»? Можливо, у МГБ ЛНР тільки так і вербують п’яничок. У нас це роблять менш скандально.

Наразі тільки відомо, що 1 липня він виїхав з України в Росію через пункт пропуску «Гонтівка» на Харківщині. Після цього про його подальший шлях невідомо аж до того моменту, поки його не оголосили у Луганську українським шпигуном. Як же ж він потрапив у таку халепу?..

– Молю вас, відпустіть сина! Він безобідна людина. Нікому зла не чинив. Він з розпачу подався у світи шукати щастя, відпустіть його з миром!, – просить щодня мати Валентина. «Якщо треба заручника – я за нього піду», – доповнює дружину 80-річний батько. Про це інформує ERVE.UA із посиланням на «Дзеркало плюс».

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.