“Чорні археологи” рилися в останках монахів

На території занедбаного Бернардинського костелу, розташованого в селі Лешнів Бродівського району, за кілька кілометрів від межі Радивилівщини, так звані «чорні археологи» по-варварськи зруйнували поховання монахів. Вони розкидали кістки похованих по всій території костелу. Що вони там шукали, і що знайшли у криптах під долівкою храму, наразі невідомо.

leshniw7Бернардинський костел – релігійна споруда, побудована у XVII сторіччі на честь апостола Матвія, після того, як завдяки власнику Лешнева каштеляна Матвія Лешньовського в селі з’явилася римо-католицька парафія.

У 1681 році під час великої пожежі в Лешневі костел був майже повністю зруйнований, після чого на його місці зводять новий храм, освячений 1697 року під титулом апостола Матвія. У 1881 році костел знов потерпає від пожежі, але вже наступного року його було відреставровано.

Згодом монастир ще не раз був зруйнований: під час Першої світової війни – після влучення снаряда та в роки українсько-польської війни 1918 – 1919 років, коли і святиня, і дзвіниця костелу були вщент знищені.

На початку 20-х років ХХ століття почалася реставрація костелу, після чого за святинею почали доглядати монахи-францисканці. Але після Другої світової почався остаточний занепад релігійної споруди. До речі, зараз і костел у Лешневі, і оборонні вали навколо нього ніким не охороняються, повідомляє сайт http://www.versii.if.ua/novunu/u-poshukah-nazhivi-na-galichini-chorni-arheologi-rozkidali-kistki-monahiv/

Фото Володимира Ящука.

leshniw6 leshniw5 leshniw4 leshniw3 leshniw2 Лешнів

У Радивилів.info на цю тему: «Знай свій край: таке привабливе село Лешнів»

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.