Чим годують наших школярів за вимогами реформи

Радивилівська громада одна з перших на Рівненщині повноцінно запроважує реформу шкільного харчування. Нове меню характеризується збільшенням кількості овочів, бобових, молочних продуктів, натомість – зменшенням кількості цукру, солі та хліба, страв з картоплі. До дитячого харчування не включили також ковбасні вироби та консерви. В оновленому раціоні пропонується багато різновидів каш; м’ясо більше не смажать, а запікають у духовках. Шкільні обіди вітамінізовані ще й завдяки додаванню свіжих фруктів – бананів, яблук.

Впровадженням вимог щодо введення нового меню розпочалося в Радивилівській громаді торік. Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту міської ради провів навчання, консультації. Закуплено обладнання для харчоблоків міських шкіл за кошти державної субвенції на 264 870 грн.

Новації харчування реалізовуються не тільки у закладах середньої освіти громади, а й у дошкільних навчальних закладах.

Однак загалом із цим нововведенням не все так просто. У соцмережах висловлюються полярні оцінки батьків, спеціалістів. Одні вважають, що «таку прісну гидоту навіть худобі не давали б», не те що діткам; інші розмірковують, що прищеплювати здорові харчові звички таки потрібно, та й не тільки школярам, а й дорослим, адже норми учнівського харчування в нас не оновлювалися з 1956 року.

Нове меню досить різноманітне. Зате не пропонують дітям ніяких сосисок, ковбас, зайвого цукру, солі та трансжирів. А в буфетах забороняється продавати чіпси, сухарики, тістечка, газовані напої, непастеризовані соки та молочні продукти, каву. Що стосується питання, наскільки смачно нині годують школярів, то не забуваймо аксіому: величезне значення мають досвід і майстерність кухарів, якість завезених продуктів і, звісно, ставлення до цієї проблеми керівників шкільних і дошкільних закладів.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.