«Давати оцінку власній роботі – не моя справа»

Напередодні Дня Незалежності України голова Радивилівської районної державної адміністрації Олег Ващук дав інтерв’ю районній газеті “Прапор перемоги”. У дещо скороченому викладі пропонуємо цю публікацію увазі читачів Радивилів.info.

– Олегу Володимировичу, з яким баченням розвитку Радивилівщини ви прийшли на посаду голови РДА?

– Коли прийшов на посаду голови Радивилівської райдержадміністрації, то чітко усвідомлював, що зараз, мабуть, найбільш складний час для роботи. Будучи депутатом Рівненської обласної ради від нашого краю, я добре поінформований про найбільш наболілі проблеми Радивилівщини. А це, насамперед, забезпечення стабільного фінансування бюджетних установ у складні для економіки часи, створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання, боротьба із безробіттям,  здійснення поточних ремонтів доріг попри практичну відсутність фінансування на ці статті у цьогорічному бюджеті та вирішення ще цілого ряду соціальних і гуманітарних питань. Повірте, що в даному переліку проблем наш район особливо нічим не відрізняється від інших районів області, хіба що у нас немає бурштину.Олег Ващук, голова Радивилівської РДА

Не будемо забувати, що Україна знаходиться у фактичному стані війни, що вносить суттєві корективи і в роботу місцевих органів влади. Сьогодні багато наших земляків відстоюють суверенітет та незалежність держави в зоні проведення АТО, деякі з них місяцями не бачили своїх рідних та близьких. Хлопці з нетерпінням очікують на те, що їх замінить шоста хвиля. Тому, як голова адміністрації, роблю все можливе і навіть неможливе, що у моїх повноваженнях, для позитивного вирішення питань мобілізації, підтримки учасників АТО, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих захисників Вітчизни, підтримки демобілізованих жителів району. В свою чергу, війна не повинна заважати глибоким реформам, від успішного проведення яких, без перебільшення, залежить, чи матиме Україна майбутнє. На часі децентралізація, адміністративна реформа, ефективне впровадження енергоощадних технологій та боротьба з корупцією – це те, чого нам вже не уникнути. Це вимога часу.

– Розумію, що ви перебуваєте на посаді не так довго, щоб давати оцінку роботі, але, можливо, уже вдалося й щось реалізувати із задуманого?

– Давати оцінку власній роботі – не моя справа, тому виконання повноважень голови адміністрації за неповних три місяці краще охарактеризую, перерахувавши найбільш пріоритетні аспекти. А основним пріоритетом у роботі сьогодні є вдале проведення процесів об’єднання громад, що є неодмінною запорукою децентралізації та створення спроможних громад. Фінансова децентралізація вже дала свої перші плоди – і сьогодні органи місцевого самоврядування отримали більше ресурсів, ніж раніше, для вирішення питань місцевого значення. З часом, щоб відремонтувати дорогу, сільському чи міському голові не буде потреби звертатися з численними листами та зверненнями до вищих органів влади. Для цього збільшаться повноваження органів місцевого самоврядування. Питання щодо чисельності чиновницького апарату, щодо побудови нових чи оптимізації наявних закладів освіти та охорони здоров’я, щодо використання земель, лісів, водойм та інших природних ресурсів громади вирішуватимуться без вказівок зверху. Тому я, насамперед, докладаю максимум зусиль, щоб процес об’єднання громад завершився якнайшвидше і з найкращими вихідними умовами для розвитку нашого краю. За цей час при райдержадміністрації створена спеціальна робоча група, яка хоч і не без труднощів, але підготувала перспективний план об’єднання територіальних громад району.

З іншого боку, не може не тішити перевиконання районного бюджету, завдяки чому вдалося значно зменшити заборгованість по заробітній платі працівників освіти, культури та охорони здоров’я. Наразі посилено працюємо над налагодженням ефективної роботи системи оформлення субсидій жителям району. І це дуже важливо, адже людям потрібно відчувати захист держави.

У районі вже є перші результати запровадження програм з енергозбереження, зокрема, державної кредитної програми «Ощадний дім». Завдяки державному кредитуванню жителям району було компенсовано частину витрат на впровадження енергоощадних технологій та придбання матеріалів для робіт з утеплення будівель. Хотів би наголосити, що до реалізації цієї програми мають активніше підключалися і об’єднання співвласників багатоквартирних будівель Радивилівщини. У нас просто немає іншого шляху, як і надалі йти прогресивним шляхом економії енергоносіїв, оскільки хочеться, щоб зимою в оселях жителів району було тепло і затишно.

– Ви згадали про адміністративну реформу і децентралізацію. Чи зможуть у цьому контексті жителі району розраховувати, що після місцевих виборів, які відбудуться за новою системою уже цієї осені, до місцевих органів влади потраплять найбільш підготовлені до цього люди?

– Ці вибори пройдуть за новою системою, яка має свої численні переваги. Зокрема, вдалося реалізувати принципову вимогу громадськості – на цих виборах українці зможуть вибирати кандидатів за відкритими списками. Тому вірогідність потрапляння нефахових, непрофесійних або ж нечесних людей до місцевих рад значно знижується. У списках партій уже не буде «божих корівок». Додатково вводиться норма, що гарантуватиме більше шансів потрапити в місцеві органи влади жінкам. Думаю, вони своєю відповідальністю від природи зможуть підвищити якість роботи депутатського корпусу, і ми не спостерігатимемо за такою ситуацією, коли народні обранці прогулюватимуть без поважних причин засідання сесій та виконавчих комітетів місцевих органів влади. Більше того, хочу закликати всіх активних жителів Радивилівщини йти у місцеві органи влади вже на цих виборах. Вважаю, що якщо ми хочемо змінити країну, то просто зобов’язані бути активними.

Незважаючи на те, що до офіційного початку виборчої кампанії ще є трохи часу, ми уже можемо спостерігати, як активізували свою діяльність політичні партії. Такий інтерес пояснюється просто – українське суспільство розуміє, що в світлі децентралізації ці вибори будуть надзвичайно важливими для формування професійних місцевих органів влади уже в 2015 році. Зараз ми не в змозі побачити кінцевий результат адміністративної, виборчої та управлінської реформ. Однак не сумніваюся, що із приходом в органи місцевого самоврядування активних громадян з чітким уявленням про те, що саме треба зробити для розвитку їхньої громади та бажанням відстоювати інтереси людей, ми неодмінно отримаємо позитивні результати.

– Що б хотіли сказати жителям району з нагоди 24-ї річниці Незалежності України?

– По-перше, хотів би подякувати всім землякам, які сьогодні захищають країну в складі Збройних Сил України, а також інших військових формувань. Завдяки тому, що ці мужні люди боронять східні кордони нашої держави, ми маємо мирне небо над головою і час для того, щоб жити, працювати та змінювати країну на краще. Те, що сьогодні роблять учасники АТО, – не інакше як подвиг, а волонтери, які їм допомагають, – це основа громадянського суспільства, майбутнє нової України. Лише згуртувавшись разом навколо проблем, ми зможемо подолати війну та інші труднощі сьогодення і впевнено крокувати у завтрашній день.

Дорогі жителі Радивилівщини, будьмо гідними нащадками козацького роду та любімо свою Україну.

Василь Семеренко.

(Радивилівська районна газета «Прапор перемоги», 21.08.2015).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.