Давнє городище відкриває таємниці студентам

Пліснесько (пол. Pleśnisko, англ. Plisnensk, давньоруська Плъсньск, Плъснеск) — давньослов’янське та давньоруське городище біля села Підгірці Бродівського району Львівської області. Через літописне місто Пліснеськ лежав один із двох варязьких шляхів в Україну. Збереглись вали та курганний могильник одного з найбільших на теренах України давньослов’янського та давньоруського поселення. За версією львівського історика Ігоря Мицька, Пліснесько — ймовірне місце правління князя Олега та місце народження київської княгині Ольги.

Цю інформацію взято з ВІКІПЕДІЇ.

Завершився перший етап цьогорічних розкопок на Пліснеську. Силами двох археологічних експедицій (Лвівського національного університету ім. І. Франка та нашого заповідника) вдалося дослідити чималу площу (наразі – 142 кв. м). Роботи і надалі проводяться на території курганного могильника, другої лінії захисту високого плато Пліснеська, а також на теренах давньослов’янського культового центру в урочищі «Оленин Парк».

Пліснесько, розкопкиДва тижні розкопок дали свій результат… проміжний, та все ж результат. Короткі підсумки двотижневих польових досліджень керівництво експедиції та лаборанти трьох розкопів  представляли перед учасниками експедиції, зокрема, перед першим заїздом студентів Львівського університету.

Опісля підбиття проміжних підсумків розкопок на Пліснеську для студентів було прочитано дві «польові» лекції: М. Филипчука – «Пліснеський археологічний комплекс» та А. Филипчука – «Походження слов’ян».

Висловлюємо щиру подяку усім учасникам експедиції, а особливо студентам та волонтерам, які своєю працею приклалися до вивчення й порятунку нашої історико-культурної спадщини.

Андрій Филипчук, заступник директора з наукової роботи історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ». (Для Радивилів.info – з сайту ЗОЛОЧІВ.NET).

 

 

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.