Давнє і міцне коріння має це ремесло – “тирити”

Ми хочемо краще жити. Як у Європі. Звісно, розуміємо, що не все в цій Європі медом намазано.

 Так, це можливість впливати та творити політику, це усвідомлення – і реалізація – своїх прав. Але Європу треба починати з себе: не смітити в під’їзді, по-людськи поводити себе на дорогах та не давати/брати хабарів. Не красти… Одне слово, права і обов’язки!
Але європейськості ми лише вчимося. І на перший погляд, про банальності піде мова. Адже є серед нас ті, які вперто не хочуть робити висновки стосовно себе конкретно. Судіть самі.
Влада і її комунальні структури докладають зусилля для озеленення Радивилова, висаджують чимало квітів, щоб місто яскравим різнобарв’ям милувало зір його жителів і гостей. Але знаходяться серед нас такі, яким ці загалом благородні старання – добра нагода задольнити свої ниці бажання. Так, у центрі Радивилова (вул. І.Франка) напередодні Великодніх свят було висаджено, у декоративних бетонних вазонах, 8 саджанців туї смарагдової. Але комусь ці вічнозелені деревця чи то так запали в душу, чи то очі муляли… Спочатку викрали 5, затим ще 3. Правоохоронці обіцяють знайти злодія, такого собі палкого прихильника флори.
А може навіть не злодія, а злодіїв. Складається враження, що когорта поживитися громадським добром не дрібнішає. Як розповів заступник міського голови В. Ісюк, тижнів три тому відділення ПриватБанку посадило на майдані Незалежності 35 корчів троянд. Але ні жителі міста, ні його гості вже ніколи не дізнаються, якими кольорами мали зацвісти 8 рослин – їх викрали. Не побоялися ні Бога, ні відеокамери…
І зовсім свіжий випадок. Минулого тижня у центрі міста було висаджено 100 петуній. Але не встигли вони вкоренитися. З п’ятниці на суботу 16 з них було нахабно викрадено. Очевидно, хтось накинув оком і на цю декоративну рослину і забажав чи то вирощувати її у себе вдома, чи то підзаробити трохи… Але навряд чи вдасться зреалізувати цей план. Міліція уже включилася у пошуки цього горе-флориста. І має високі шанси його знайти. Адже міський голова за відповідну інформацію про нього пообіцяв тисячу гривень винагороди.
Давнє і міцне коріння має ремесло яким такдобре орудують злодії і називається ремесло це – “тирити”, але якщо хочемо у Європу, то мусимо слідувати Божій заповіді “Не кради”.

Василь СЕМЕРЕНКО, журналіст.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.