День народження без Євгена Петровича

21 березня відомому на Радивилівщині і в усій області громадському діячеві, педагогові і поету Євгенові Петровичу Гудимі могло б сповнитися 78 років. З року в рік його вітали в цей день, бо поважали за життєву мудрість, вчительський хист, поетичний талант, за невсипущу життєву енергію. На жаль, важка хвороба перервала його життєвий шлях 30 жовтня 2018 року.

Євгена Петровича дуже не вистачатиме не тільки його синові і дочці, внукам, членам родини, але й друзям, колегам по роботі, всім, хто цінували в ньому чуйність, щирість, доброзичливість, готовність підтримати товаришів у складні хвилини, на переломному життєвому рубежі. Чимало вчителів із вдячністю згадують його підтримку в період їхнього трудового становлення і самоутвердження – як-не-як, понад 20 років він завідував районним відділом освіти.

Євген Гудима, поет, місто Радивилів

В останні десятиріччя неможливо було уявити важливі громадсько-політичні заходи без активної участі Євгена Гудими. Він складав сценарії районних свят, виступав на мітингах і урочистостях, читав свої патріотичні, філософські і ліричні вірші, друкував у пресі спогади про пережите в дитинстві ним і його ровесниками з села Крупця, про долі фронтовиків і вдів, про повоєнних вчителів, тісно співпрацював з районною газетою «Прапор перемоги», історичним музеєм, відділом культури райдержадміністрації. Пісні на слова і музику Євгена Гудими відкривали відзначення Дня міста і інші свята.

Ми вдячні Євгенові Петровичу, що в останні роки життя він систематизував свої багаторічні творчі напрацювання і, заручившись підтримкою спонсорів, випустив двотомник творів «Довга дорога до себе» (2017 – 2018).

Звичайно, жодна людина в цьому світі не вічна. Однак добрі справи Євгена Петровича стоять вище за поняття «смерть», ці справи завжди озиватимуться у наших спогадах, доки житимемо, його світла, з іскорками іронії посмішка зігріватиме наші серця. І ми подумки не раз звертатимемося до нього за порадою – і знаходитимемо її, неначе в живого порадника.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Березень 17, 2021

    […] 21 березня відомому на Радивилівщині і в усій області громадському діячеві, педагогові і поету Євгенові Петровичу Гудимі могло б сповнитися 80 років. На жаль, важка хвороба перервала його наповнений важливим справами життєвий шлях 30 жовтня 2018 року. Але залишилися добрі спогади про добру, талановиту людину. Усе найкраще з творчого доробку поета увійшло в двотомник «Довга дорога до себе» (2017 – 2018). Читати про автора: https://www.radyvyliv.info/den-narodzhennya-bez-yevgena-petrovycha.html […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.