День рідної мови: вболіваємо за українську

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови (з 2000 року), ця акція спрямована на підтримку мови як ознаки культурної приналежності особи і спрямована передусім на заохочення розвитку і збереження тих мов, які опинилися в невигідному становищі, зазнають витіснення іншими мовами.

Радивилів, у бібліотеціЗ нагоди Дня рідної мови в бібліотеці Радивилова відбулася розмова місцевих літераторів, шанувальників української літератури і мистецтва про актуальні проблеми підтримки української мови, набуття нею значення державної, збільшення її частки на українському телебаченні і радіо, в концертно-розважальних програмах, книговидавничому процесі, розповсюдженні газет і журналів України. На зустрічі побували голова Радивилівської районної ради Володимир Кондик, член Національної спілки письменників України Галина Гнатюк, радивилівські поети Євген Гудима, Надія Вечорко та інші.

Слід зазначити, що День української писемності та мови (!) відзначається щороку 9 листопада.

***

А в Козинській публічно-шкільній бібліотеці, як інформує Козинська ОТГ, пройшла літературно-музична година «Дихати рідною мовою». Про красу рідної мови, її значущість говорила провідний бібліотекар Оксана Краплич. Учениці Вікторія Клічук, Тетяна Вахрушева, Дарина Воловчук, Ольга Драновська, Юліанна Павлюк та Устичук Вікторія читали вірші українських письменників про мову. Провідний бібліотекар Леся Козачук провела подорож книжково-ілюстративною виставкою. На завершення дует у складі Ю.Павлюк та Д.Воловчук виконав пісні «Присяга рідній мові», «Про Україну».

Mova-2

Фото Василя Семеренка (Радивилівська бібліотека) і Козинської ОТГ (Козинська бібліотека).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

 1. Редактор сказав:

  З сайту Радивилівської райради:

  Ініціатор зустрічі, голова районної ради Володимир Кондик, розповів про роль української мови у житті суспільства, ознайомив присутніх зі своєю творчістю та творчістю окремих митців сьогодення.

  Громадський активіст Марія Браславець відкрила нові імена сучасної української літератури.

  В ході заходу піднімалися питання української мови, як національного надбання, її функціонування в усіх сферах життя українського суспільства, подальшого розвитку та взаємодії.

  В літературній вітальні також взяли участь і люди, які вміють виражати свої відчуття, думки, переживання мовою поезії та пісні: Галина Гнатюк, Євген Гудима, Надія Вечорко, Марія Черешньовська, Марія Федорович ,Оксана Чупіна та інші.

  Cестри Галина Климчук і Марія Попович заспівали кілька музичних композицій на слова та музику місцевих митців.

  На зустрічі звучали вірші на злободенні теми. Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою, яка була оформлена в читальному залі бібліотеки, – під назвою “Мова – талісман людини і нації”.
  СПАСИБІ ЧИТАЧАМ, ЯКІ ЗВЕРНУЛИ УВАГУ НА МОВНІ ПОМИЛКИ САЙТУ РАЙРАДИ В ЦЬОМУ КОМЕНТАРІ, – МИ ЦІ ПОМИЛКИ ВИПРАВИЛИ.

 1. Березень 21, 2017

  […] День рідної мови: вболіваємо за українську […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.