День відкритих дверей в етнорезиденції “Ладомирія”

Сьогодні, 5 вересня, в етнографічній резиденції “Ладомирія” (м.Радивилів) – День відкритих дверей! З нагоди Дня традиційного костюма через соцмережі запросили всіх бажаючих на екскурсію Етнопарком. Там можна побачити вживу унікальні автентичні строї, відвідати ткацьку майстерню, скансен.

Організована екскурсія (безкоштовна) – з 11:00. Адреса: м. Радивилів,  вул. Шкільна, 1, “Ладомирія”.

Керівник проекту Володимир Дзьобак на своїй сторінці у «Фейсбуці» розповів:

«Чотири роки тому ми вперше провели в Рівному День традиційного автентичного костюма. Свято було нове, незвичне, але цікаве! Багато відвідувачів, схвальні відгуки, приємний післясмак і прохання продовжувати досліджувати і відроджувати український автентичний одяг.

Перші роки основну увагу ми приділяли показу костюмів 19-20 століть. В основному селянських. А цього року ми спробували зосередитися на костюмах більш давніх епох. Зокрема ВКЛ періоду Вітовта.

Ми вдячні ентузіастам (зареєстровані у «Фейсбуці»: Людмила Антошина, Anton Van Aten, ирина филиппова), які цього року зробили дуже багато для появи у нас справжніх костюмів цієї епохи. Вдячний і тим, хто в минулі роки долучався до цієї роботи.

І ось сьогодні, напередодні Дня традиційного костюма, ми хочемо показати наші спільні напрацювання. Не все нам ще вдалося, багато чого треба поправити, але основа уже хороша!

Вдячний Галині Орищиній, яка, не маючи спеціальних знань цієї епохи, своїми талановитими руками відшила багато елементів у наших костюмах. Вдячний Наталії Пуха за дбайливо виткане полотно для сорочки.

Дуже шкода, що наш ДІм Вітовта не зміг взяти участь у надзвичайно цікавій і потрібній для реконструкторського руху події – Ruthenica Medievalis в Кам’янець-Подільському. Сподіваємося потрапити туди наступного разу!»

Фотознімки з цього заходу можна переглянути в групі “РАДИВИЛІВ – RADYVYLIV” (автор – Володимир ЯЩУК).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.