Дівчина з містечка Радивилова і її подруги

Ці знімки 1910 – 1912 років належали дівчині з Радивилова – вона в окулярах. На одній із фотокарток залишено іронічний напис: «Любимому учителю от благодарной ученицы – научившейся локомотивному свисту, херувимскому смеху и студенческой брани… М.Л.Отченаш». Таке прізвище було в Радивилові ще й у 1930-і роки, про що свого часу розповідав радивилівський краєзнавець Федір Бортник (1911 – 2002), у нього був добрий знайомий Дмитро Лукич Отченаш. Знав його в Радивилові й Ігор Свєшніков, згодом доктор історичних наук, відомий археолог.

Про те, що ці знімки мають відношення до Радивилова, свідчать написи: на одному з них на лицьовій стороні добре прочитуються «Радзивилов» і дата – «1910 г.», на іншому поряд з іронічними словами дописано: «Что пройдет – то будет мило…», при тому вказано дату – «9.YІІІ.12» і швидким розчерком – назву міста «Радзивилов». Ще на одному фото на звороті написано: «Радзивилов 1912 года. Юлия».

З ким і де фотографувалася радивилівська дівчина, не відомо. Найбільш вірогідно, то були подруги по навчанню. Отож і ім’я Юлія може вказувати не на радивилів’янку, а на її подругу. Адже біля іронічної присвяти є нерозбірливий підпис, який починається так: «М.Мел…» (навіть не Отченаш). (Підготував Володимир ЯЩУК).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.