Для слухачів проводового радіомовлення

Сьогодні, 16 листопада, відзначається День радіо, телебачення та зв’язку. Власне кажучи, це свято всіх працівників електронних мас-медіа України, а до таких можна зарахувати й Інтернет-видання, в тому числі наше – Радивилів.info.

Але то – так би мовити, віяння часу. А от з післявоєнних років дотепер Радивилівський район має проводове радіомовлення.

Чому відзначення припадає на 16 листопада? Саме цього дня 1924 року почала роботу перша в Україні радіомовна станція в Харкові. Відтоді працівники радіо відзначали цей день як професійне свято. За радянських часів, починаючи з 1945 року, свято призначили на 7 травня, з нагоди 50-річчя винайдення радіо О.Поповим.  А  1994 року був Указ Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку», який визначив дату 16 листопада.

Радивилів, Людмила Грановська

Людмила Грановська.

Історія Радивилівського районного проводового радіомовлення ще чекає свого дослідника. А між тим бродівський журналіст і краєзнавець Микола Шуневич торік випустив брошуру про історію бродівського телерадіомовлення. Звичайно, історія там багатша на факти, адже й досі Броди мають свою редакцію телебачення – її телевізійні випуски можна переглянути не тільки по трансляції, але й на відомому хостингу Ютуб. Вжиті свого часу, в 2004 – 2005-му роках, спроби влади налагодити роботу телередакції в Радивилові ні до чого не привели, адже не було ні кваліфікованого тележурналіста, ні можливості транслювати передачі на доступному в Радивилові телеканалі.

На радивилівському радіо в останні десятиліття працювали такі кореспонденти-організатори: у 70 – 80-і роки – Микола Грицак, Раїса Грицак, Олена Кондратенко, у 80 – 90-і – Роман Матвіїв, Василь Семеренко, Анатолій Грисюк та інші. Адже був період, коли всі працівники редакції районної газети «Прапор перемоги» готували радіопередачі за графіком і ставали самі дикторами. В той час районне проводове радіомовлення мало доволі велику аудиторію – радіоприймач був практично в кожній хаті. І хоч за трансляцію ідеологічних передач з Москви та Києва його прозвали «брехунцем», новини слухали. Тим паче новини районного радіо, що виходило «в ефір» о 6 год. 15 хв. ранку двічі на тиждень на п’ятнадцять хвилин і по неділях в обідню пору, коли виконувалися і музичні замовлення слухачів, звучали релігійні передачі.

Нині аудиторія слухачів відчутно зменшилася, проводове радіомовленння витіснене ультракороткохвильовими радіостанціями, втім, у Радивилові добре приймається з них поки що тільки одна – FM «Галичина». Однак люди старшого віку, насамперед у віддалених селах, звикли до проводового радіо і не уявляють собі без нього свого повсякдення. Передачі районного радіо нині готує Людмила Грановська, яку хоч і не всі чують з радіоприймача, але всі бачать на масових заходах, коли вона здійснює звукозапис.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.