Дмуть над краєм реформаторські вітри

У Рівненській області триває процес формування об’єднаних територіальних громад. Після численних консультацій у районах в облдержадміністрації переглянули попередній перспективний план. Тож тепер замість 46 громад пропонують 61. На Радивилівщині буде три ОТГ – Радивилівська, Крупецька та Козинська. Існуючу Бугаївську ОТГ пропонується приєднати до Радивилівської.

>>> Центральна виборча комісія внесла зміни до постанови від 29 листопада 2018 року № 234 “Про Порядок призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів”. Зокрема, змінами передбачено, що у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються на дату чергових місцевих виборів.

Саме тому на Рівненщині перші вибори у Зорянській та Білокриницькій ОТГ , а також додаткові вибори в Хотинській, Рідківській і Теслугівській сільських радах, які приєднались до Крупецької ОТГ, відбудуться одночасно з черговими місцевими виборами 25 жовтня 2020 року. ОТГ може перейти на прямі відносини з державним бюджетом, тобто отримувати спеціальні виплати та дотації, тільки з початком нового бюджетного періоду. Тому навіть призначені на весну вибори не змінили б фінансової ситуації.

>>> Кабмін подав у Раду проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України. Документ був зареєстрований 24 січня. Законопроєкт передбачає, що місто повинно мати понад 20 тисяч населення, селище – 5 тисяч і більше, а село – менше ніж 5 тисяч населення.

Отже, такі міста Рівненської області, як Острог, Радивилів, Дубровиця, Березне, Корець, можуть втратити статус міст. Ви за це голосували, прихильники «Слуг народу»? До речі, Радивилів має статус міста з 1870 року. Такий статус було підтверджено радянською владою в 1940 році.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.