До 100-річчя від народження Михайла Карповича Горлача

17 листопада сповнилося 100 років від народження видного громадського діяча нашого краю, радивилівського педагога Михайла Карповича Горлача.

Народився він 17 листопада 1921 року в селі Великий Самбір Конотопського району Сумської області. В 1940 році був призваний на строкову службу. Служив у 34 стрілецькому полку 75 стрілецької дивізії, яка стояла в трьох кілометрах від Західного кордону, який проходив по річці Буг. У Білорусі в районі Брестського укріпвузла 22 червня 1941 року розпочалась для Михайла Карповича війна.

Брав участь у боях проти нацистських загарбників (у 1941 – 1942 роках). Захищав міста Пінськ, Лунінець, Житковичі, Петриков та інші. В одному з боїв був тяжко поранений. Після лікування направили служити на Далекий Схід. У 1945 році брав участь у  боях з японськими мілітаристами у Манчжурії проти Квантунської армії – в складі 552-го окремого саперного батальйону (Забайкальський фронт).

По закінченні війни з 1946 по 1987 роки працював учителем математики та креслення в школах Червоноармійського (Радивилівського) району на Рівненщині. Спочатку в Лев’ятинській початковій школі, затим – у Рудня-Почаївській семирічній. З 1948-го – в Срібненській. З 1949-го з дружиною Марією Яківною стали працювати в Червоноармійській середній школі, згодом це – СШ №1, яка спершу діяла в приміщенні колишньої польської школи (нині тут Радивилівський дитсадок «Усмішка»), а затим перейшла в новозбудоване приміщення (тепер Радивилівський ліцей №1).

З 1987-го до 1995 року очолював  Радивилівську районну  ветеранську організацію, у 1995 – 2007 роках був головою міської ветеранської організації. Відзначався ініціативністю в організації виховних заходів, відповідальністю у вирішенні проблем ветеранів.

Серед нагород Михайла Карповича Горлача були: ордени Вітчизняної війни І ступеня, Богдана Хмельницького ІІІ ст., медалі «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною», «За перемогу над Японією», «Захиснику Вітчизни», «Ветеран праці», «60 років визволення Білорусі від німецько-фашистських загарбників» та більше десятка ювілейних медалей. Помер ветеран  26 січня 2016 року.

Дочка Людмила і син Віталій, здобувши вищу освіту з червоними дипломами, стали відмінними фахівцями в обраних галузях. Віталій – кандидат фізико-математичних наук, викладач університету, автор підручників для студентів.

На фото: Михайло Карпович ГОРЛАЧ у першому ряду посередині.
Радивилів, ветерани

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.