До 125-річчя відомого композитора, родом із Кременця

У Радивилові народився відомий композитор Герман Жуковський, у Бродах – композитор і диригент Лев Туркевич. А ось Кременець став колискою для Михайла Вериківського, українського композитора, фундатора музичної культури ХХ століття в Україні.

У Кременці на будинку, де жив композитор і де зараз живуть його рідні, – встановили меморіальну дошку. Назвали його ім’ям одну з вулиць. А у 1968 році присвоїли ім’я Михайла Вериківського місцевій музичній школі.

Народився Михайло Іванович 8 (20) листопада 1896 року в Кременці. Тут пройшли його дитячі та юнацькі роки. Захоплення музикою почалося з церковно-приходської школи. Під час навчання в Кременецькому комерційному училищі він захопився грою на віолончелі та фортепіано, створив свої перші композиції.

Михайло Вериківський закінчив Київську консерваторію. Виконавську діяльність поєднав з творчою і педагогічною. Стає викладачем у консерваторії та музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка.

Був диригентом Київського оперного театру та Харківської опери. А з 1935 року займається тільки творчою діяльністю. З’являються його опери: “Діла небесні”, “Вій”, “Сотник”, пісні, романси, симфонічні варіації. Серед творів Вериківського – перший український балет “Пан Каньовський”.

Після війни композитор спочатку поєднує роботу в Академії наук з викладанням у Київській консерваторії, а пізніше остаточно переходить на педагогічну роботу.

У 1944 році отримав звання заслуженого діяча мистецтв УРСР, а у 1946 році – звання професора кафедри теорії музики й композиції.

Загалом Михайло Вериківський (1896 – 1962) написав більше 120 обробок музичного фольклору, близько 50 оригінальних творів, 9 творів великої форми, значну кількість масових хорових пісень.

У музеї в Кременці зберігаються особисті речі композитора. Їх передали дочки із власного будинку в Ірпені, що під Києвом. На замовлення музею кременецький художник Ніл Зварунчик у 2016 році виготовив барельєф композитора. Також у музеї діє виставка, присвячена його життю і творчості з нагоди 125-річчя від народження. (За публікацією сайту «Кременець.City»).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.