До 365-ї річниці Берестецької битви

Третього липня, в день Всіх святих землі української, на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» у селі Пляшева Радивилівського району на Рівненщині масові заходи будуть приурочені до 365-ї річниці битви під Берестечком.

Радивилівський район, село ПляшеваНа Козацьких Могилах очікується Патріарше богослужіння та вселенська панахида в Свято-Георгіївській церкві за упокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України на сході країни. Патріарше богослужіння пройде за участю Патріарха УПЦ КП Філарета з духовенством (9.00 – 12.30 год.).

Традиційно після божественної літургії відбувається урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника героям Берестецької битви 1651 року на території заповідника, виступають професійні і аматорські творчі колективи з патріотичними піснями, організовуються ярмарки народних ремесел, народні забави тощо.

Запланований і мітинг з участю представників Рівненської обласної громадської організації “Товариство відродження української нації”, Рівненської організації “Спілка офіцерів України”, Рівненського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, «Вільного Українського козацтва» ім. Северина Наливайка тощо.

Укрпошта планує провести погашення ювілейних конвертів (14.10 – 14.30 год.).

Богослужіння та панахида відбуватимуться в Свято-Георгіївській церкві і в п’ятницю, 1 липня (9.00 – 12.30 год.).

2 липня, в суботу, в будинку культури села Острова пройде Всеукраїнська науково-практична конференція “Берестецька битва в історії України” за участю істориків, краєзнавців, музейників з усієї України (9.00 – 13.00).

Також із 1 по 4 липня на березі річки Пляшівка, на території заповідника, відбудеться молодіжне таборування «Берестечко-2016». У програмі: екскурсії полем битви, квести, спортивні змагання; вечір кримськотатарської культури (кухня, звичаї, співи, національний одяг); реконструкція українських купальських вечорниць та життя малої Козацької січі; лекції та гутірки від істориків, молодіжних лідерів, етнознавців.

На лицьовій сторінці – фото від групи “Видиво”, вгорі – знімок від Радивилів.info.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Червень 30, 2016

    […] До 365-ї річниці Берестецької битви […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.