До нас “прориваються” гроші терористів

грошіНа одному із ринків сусіднього міста Дубно вчора були виявлені спеціально мічені гривні з окупованих територій України. Про це повідомляють ЗМІ. За купюру номіналом у 200 гривень намагалися купити продукцію в однієї з продавців дубенського ринку на вулиці Млинівській.

«Один із країв був обгорілий. Схоже на те, що гроші були мічені, а потім їх обпалили. Я чула про такі купюри по телебаченню, тому не прийняла їх», –розповіла кореспонденту жінка.

Цими грошима не вийде розрахуватися ніде, крім як на окупованих територіях. Пов’язано це з тим, що терористи викрали гроші зі сховищ банків Луганської і Донецької областей. Але в таких крадених купюр є одна характерна особливість: один край забарвлений у який-небудь колір. Це зробили співробітники банків спеціально, щоб гроші, що потрапили в руки сепаратистів, втратили свою цінність.

Купюрою, специфічно забарвленою з одного боку, неможливо розрахуватися на території України. Таку банкноту в магазинах і супермаркетах відразу ж повертають власнику.

Як зазначили експерти, депозитний банкомат чи платіжний термінал сам не може визначити те, чи купюри є міченими. Машина просто їх складає почергово. Однак у електронній базі банкомату чи терміналу є список тих, хто ними поповнював рахунок.

Якщо касир після відкриття ящика з банкомату їх не перемішав, то знайти особу, котра ними користувалася, не проблема для співробітників банку.

Жителі Радивилова і Радивилівського району повинні про це знати і не втрачати пильності при грошових розрахунках, точніше – при отриманні здачі.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.