До джерела святої Анни… завозять воду

Цілюще джерело святої Анни в селі Онишківці, яке донині було головним об’єктом паломництва наших краян на Водохреще… пересохло. Однак до святого місця на Дубенщину радять їхати не купатися, а помолитися й набрати води.

Послушниця Миколаївського Городоцького жіночого монастиря УПЦ на запитання, чи справді в джерелі пересихає вода, запевнила, що їхати на намолене місце в свято Водохреща однаково треба. «Як будемо молитися, то і буде вода», – сказала жінка у відповідь на наполегливі прохання чітко сказати, чи є наразі хоч якась вода в джерелі.

Згідно з інформацією місцевих жителів, напередодні свята до джерела почали завозити воду пожежними машинами, тож люди висловлюють сподівання, що до Водохреща купальню наповнять і бажаючим вдасться пройти традиційний обряд у звичному місці.

До слова, причиною пересихання джерела науковці називають малу кількість атмосферних опадів та погане живлення підземними водами. Зокрема, саме цими чинниками пояснює втрату води доктор географічних наук, професор Національного університету водного господарства та природокористування Маркіян Будз. До речі, ще з осені 2014 року немає води в руслі річки Слонівки біля Радивилова.

Онишківці, джерело святої АнниДовідка. Джерело (купальня) святої праведної Анни – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, вода витікає із крейдяного підвищення. Розташована на західній околиці села Онишківці Дубенського району, за кілометр від межі між Рівненською та Тернопільською областями і поблизу села Жовтневе Радивилівського району. Знаходиться на території скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря (розташований поблизу Рівного).

Цілющі властивості джерельної води в Онишковцях відомі ще з 16 століття. За переказами, купання в ньому допомагає від багатьох недуг, а також від безпліддя. Особливості води із цього джерела доведені й науковцями. Вода, збагачена кременем, – бактерицидна, зокрема, згубна для вірусу грипу, дуже швидко зупиняє зовнішню кровотечу, може знижувати рівень цукру в крові, виводити пісок з жовчного міхура та нирок, впливати на нормалізацію функції печінки та нирок, поліпшувати обмін речовин, значно поліпшувати загальне самопочуття, інформує сайт “Волинські новини”.

Фото: Радивилів.info.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

 1. Редактор сказав:

  18 січня видання “ОГО” опублікувало такі інформацію:

  У мережі Інтернет шириться інформація про те, що у відомому місці паломництва – джерелі Святої Анни, що біля села Онишківці Дубенського району, пересохла вода.

  Де зануритися в ополонку на Рівненщині

  – Цікаво, що така інформація з’явлилася саме перед святом Водохреща, – розповів ОГО прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ Герман Кулакевич. – Влітку рівень води у джерелі, справді, падав, але інформація, що воно пересохло чи навіть те, що воду підвозили пожежними машинами, – цілковита брехня. Є й фото, де зображений порожній басейн. Справа в тому, що коли джерело чистять, то воду з джерела до басейна перекривають. Скоріше за все, фото було зроблене саме у той момент.

  Освячення води у джерелі на свято Водохреща відбудеться о сьомій ранку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.